Догляд за трояндами у вересні. Що слід зробити, щоб не померзли зимою

Хто не мріє мати у себе в садку клумбу ароматних та квітучих троянд, які будуть окрасою всього саду.
Ці рослини, щоб добре квітнути вимагають до себе особливого й постійного догляду.

Розпочинати його варто вже на початку осені. В цей період проводяться заходи по гальмуванню зростання їхньої вегетативної маси.

Для цього скоротіть кількість поливів, а в кінці місяця їх повністю припиніть. Це допоможе рослині вчасно підготуватися до стану спокою.

Рекомендовано кущі троянд підживити, але не азотним добривом, яке змушує їх активно нарощувати листя, а засобами на основі фосфору, калію та магнію. Вони допоможуть рослині зміцнити корінь та розвинути надземну частину.

Розсипте під кущем перед поливом чи дощем небагато деревного попелу змішаного зі 1 ст. л. суперфосфату. Через 5 днів полийте кущі монофосфатом калію. Для цього розчиніть 1 ч. л. засобу у 10 л. води. Через 3 тижні повторіть таку процедуру.

Наприкінці місяця приберіть на кущі все нижнє листя — це захистить його від ураження грибком не тільки листя, а й гілки.

Окрім цього, контролюйте на кущах розвиток бутонів. Не зрізайте їх, інакше вони будуть відрощувати нові пагони. В кінці вересня всі бутони тільки пригніть біля його основи.