Догляд за виноградом у серпні: що обов’язково потрібно зробити в цьому місяці

Догляд за виноградом в серпні передбачає кілька обов’язкових дій.

Догляд за виноградом в серпні передбачає кілька обов’язкових дій, які гарантують багатий і смачний урожай, інформує Ukr.Media.

У серпні дачники вже потихеньку починають «відщипувати» перші ягідки винограду. Скоро можна буде збирати його цілими гронами. Що потрібно зробити в останній місяць літа, щоб винограду вистачило і для «поласувати», і на компот, і для приготування домашнього вина ще залишилося.

Процедура №1. Полив винограду

У першій половині серпня виноград поливають так само регулярно, як і в липні. А ось, починаючи з середини місяця, якщо дощової вологи рослині вистачає, полив потрібно припинити. Якщо ж погода тепла і суха, то вносити рідину потрібно невеликими порціями, але це стосується тільки молодих кущів та винограду пізніх сортів. Виноград ранніх строків дозрівання і дорослі кущі у другій половині серпня, зазвичай, вже не поливають.

Землю під виноградом потрібно зволожувати до розм’якшення ягід і фарбування шкірки в характерний для сорту колір. Рясний полив винограду під час дозрівання ягід може призвести до розтріскування шкірочки і появи на плодах сірої гнилі.

У перший рік вирощування виноград поливають за певними правилами.

Процедура №2. Підживлення винограду

На початку місяця лозу, яка плодоносить, потрібно обов’язково підгодовувати мінеральними добривами без вмісту азоту. Наприклад, можна розчинити 15 г монофосфату калію на 10 л відстояної дощової води і обприскати виноград по листю.



Не рекомендується використовувати азотовмісні добрива — інакше рослина продовжить нарощувати зелену масу, замість того щоб почати підготовку до зими.

Під час дозрівання ягід проведіть ще одне позакореневе підживлення: 3 г борної кислоти розведіть в невеликій кількості гарячої води, додайте 1 г марганцівки, 20 г калійної солі і 30 г суперфосфату. Отриману суміш розведіть у 10 л води. Якщо літо у вашому регіоні коротке, для якнайшвидшого дозрівання ягід можна також додатково провести кореневе підживлення винограду. Для цього під кожен кущ потрібно внести 60 г суперфосфату, 30 г сірчанокислого калію та розчин мікроелементів, згідно з інструкцією.

Процедура №3. Захисна обробка

Проводиться тільки в разі виявлення ознак хвороб винограду, характерних для серпня.

Отже, якщо ви підозрюєте, що ваш виноград захворів на сіру гниль, розведіть 2 г йодистого калію або 80 г харчової соди на 10 л води і обробіть рослину одним з цих розчинів.

Якщо ви помітили перші ознаки несправжньої борошнистої роси, або як її ще називають, мілдью, розчиніть у 10 л води 5-7 г перманганату калію (марганцівки) і обприскайте цим складом виноград. Допускається повторна обробка рослини, якщо перше обприскування не допомогло: в цьому випадку дозу марганцівки на 10 л води збільшують вдвічі.

Суміш з 80 г колоїдної сірки і 10 л води допоможе перемогти справжню борошняну росу, у якої є і друга назва — оїдіум. Однак обприскувати цією сумішшю рослину, яка захворіла, потрібно при температурі не менше 20°C, погода при цьому повинна бути сухою і безвітряною. Для того щоб уникнути розповсюдження інфекції, перед обробкою захисними розчинами обов’язково видаліть уражені ягоди з куща, зокрема розтріскані.

Процедура №4. Обрізка винограду

Так зване карбування лози краще проводити в другій-третій декадах місяця. Така обрізка являє собою видалення верхівок всіх молодих пагонів з 6-8 верхніми листками. Залежно від висоти куща, потрібно відрізати від 20 до 40 см. Якщо ви все зробите правильно, то до зими ваша лоза зміцніє і накопичить необхідні їй живильні речовини.



Карбування не проводять на пошкоджених хворобами кущах, в посушливу та спекотну погоду, а також на ділянках з близьким заляганням ґрунтових вод.

Крім найбільш важливих процедур, які ми перерахували, не забудьте також провести ще дві. Видаліть листя, які затіняють кисті з ягодами, для прискорення збирання врожаю. Ну, і, власне, починайте збирати урожай. Особливо це стосується ранньостиглих сортів винограду.