Догляд за виноградом у серпні: що слід зробити, щоб грона були великі та солодкі

Серпнева погода мінлива та сповнена багатьма сюрпризами. Якщо вчасно не відреагувати, можна втратити весь врожай винограду.

На винограднику починають забарвлюватись перші ягоди на гронах. Ось і довгожданий врожай! Але роботи не стало менше, а навпаки починається запекла боротьба за врожай. Тому, продовжуємо доглядати за графіком наш виноградник у серпні.

  1. Полив винограднику.

На початку серпня поливати потрібно виноградник як зазвичай. Якщо середина серпня дощова, поливати рослини не потрібно.

А при теплій й сухій погоді, полив потрібно проводити лише молоді та пізні сорти винограду. За місяць до збору врожаю плодоносні кущі з гронами винограду раннього строку дозрівання поливати не обов’язково.

Земля під кущами винограду повинна бути зволоженою тільки до перших сигнальних ягід, що починають фарбуватися в суто йому притаманний колір. Рясно политий виноградник в період достигання ягід може призвести до того, що шкірочка тріскається, виникає загроза зараження рослин сірою гниллю.

  1. Підгодівля винограднику.

В першій половині серпня, потрібно провести підживлення винограднику мінеральним добривом, до складу якого не повинен входити азот. Візьміть монофосфат калію 15 гр., розчиніть у 10 літрах води та обприскайте позакореневим способом рослини.

В період інтенсивного дозрівання винограду, проводять наступну позакореневу підгодівлю: розчиняють в гарячій воді борну кислоту 3 гр., додають марганцівку 1 гр., калійну сіль 20 гр. та суперфосфат 30 гр. Цю суміш розводять у 10 літрах води.

При короткому літньому сезоні, проводять підживлення під корінь, для швидшого достигання ягід. Вносять на один кущ суперфосфату 60 гр., сірчанокислого калію 30 гр. та розчинені у воді мікроелементи, роботи проводять згідно з інструкцією на пакуванні.

  1. Захист винограднику.

В серпні не проводять ніяких обробок, але це не означає, що виноградні кущі не можуть захворіти.

Обробляють тільки в разі виявлення перших проявів хвороби на винограднику.

Розчиняють у 10 літрах води йодистий калій 2 гр. чи харчову соду 80 гр. та ретельно обприскують рослини.

Якщо з’явилась на листях та плодах несправжня борошниста роса, потрібно розчинити у 10 літрах води марганцівку 5-7 гр. та обробити виноградні кущі й грона. Допускають проводити повторну обробку винограднику, в разі неефективного першого обприскування. Для цього потрібно просто збільшити дозу марганцівки у два рази.

При зараженні справжньою борошнистою росою, готують такий розчин: у 10 літрах води розчиняють колоїдну сірку 80 грамів. Обробку проводять при температурі навколишнього середовища + 20°C, в суху та безвітряну погоду. Перед тим видаляють хворі та пошкоджені листки, пагони й ягоди.

  1. Проведення обрізки винограду.
Ще цей процес називають карбуванням лоз. Його, зазвичай, проводять у середині серпня. Обрізають на висоту від 20 до 40 см верхівки молодих, цьогорічних стрілок винограду, залишаючи 6-8 верхніх листків. До кінця осені, виноградні лози зміцніють та накопичать потрібні їй корисні речовини, щоб завдяки їм добре перезимувати.

Не карбують кущі винограду при пошкодженні хворобою, у спеку, засуху та з близького залягання ґрунтової води.

Також, для отримання якісного та солодкого врожаю, потрібно видаляти все листя, яке може затіняти грона ягід й прикрити прозорими сітками від нападів ос.

Залишається найулюбленіша для всіх виноградарів та його поціновувачів робота — це збір сонячної смачної ягоди.