Домашні лимонні цукати — смачні та корисні. Можна давати дітям замість цукерки.

Лимонні цукати входять до переліку інгредієнтів, які використовують для приготування багатьох кондитерських виробів. Також, вони ідеально підходять для різної випічки з сиром. Та й діти люблять погризти смачні і корисні цукати замість цукерки.

Даний рецепт має просте приготування, хоча і тривалий за часом. Однак, проста технологія дає можливість навіть недосвідченим кулінарам зробити цукати з лимонних кірок в домашніх умовах.

Інгредієнти:

 • Лимонна кірка 1 кг.;
 • Цукор 1,2 кг.;
 • Вода 250 мл.

Спосіб приготування:

 1. Для приготування вибирайте сорти з товстою шкіркою. Необхідно ретельно помити лимони, просушити, зняти шкірку не зачіпаючи м’якоті і розрізати її на шматочки однакового розміру.
 2. Потім, залийте заготовки для цукатів водою і залиште на 72 години або чотири доби. Якщо цього не зробити, цукати будуть гірчити. Воду за цей період потрібно змінити раз 6-7.
 3. Для сиропу закип’ятіть воду, додайте цукор і варіть, помішуючи, до остаточного розчинення цукру.
 4. Цим сиропом залийте вимочені кірки лимона і проваріть 10 хвилин.
 5. Після чого відставте настоюватися на 10 годин. Так повторіть три рази.
 6. Після третього варіння просочені лимонні кірки процідіть від сиропу, дайте їм підсохнути.
 7. Підсушіть в духовці при низькій температурі (не вище 40 С) протягом декількох годин. Дверцята духовки можна залишити відчиненими. Дайте досохнути при кімнатній температурі.
 8. Чисті банки прожарити в духовці, розкласти в них готові сухі лимонні цукати і щільно закрити.
Місце для зберігання не повинно бути теплим і вологим. Дуже зручно зберігати цукати в пластмасових коробочках в морозилці.

Освоївши як приготувати цукати з лимонних кірок, за аналогічним рецептом можна готувати апельсинові, грейпфрутовий або лаймові скоринки.