Ефективна боротьба із колорадським жуком екологічними методами. Шпаргалка для городників.

Картопля найулюбленіший овоч, який користується великим попитом у населення. Мабуть, жодна родина не уявляє свій раціон без смачних страв із картоплі. Тому, кожен господар намагається посадити на своїй присадибній ділянці, якомога більше саме картоплі, щоб зробити запаси на зиму, а надлишки продати. Але на заваді цим планам може стати (окрім явищ природи дощу чи посухи), ще один шкідник це колорадський жук, який нещадно знищує стебла і листя молодої картоплі.

Способів боротьби з жуком лише два обробка кущів картоплі хімікатами, та більш екологічно безпечний спосіб збір жука ручним способом.

Перший спосіб знищення цього шкідника, хоч і дієвий, але він приносить і своє негативні наслідки. При обробці кущів картоплі, хімікати потрапляють і на саму картоплю, яку люди потім споживають.

Другий спосіб більш екологічним, але займає багато часу і зусиль, адже збирати жука потрібно кілька разів на день, і немає гарантії, що новий жук не прилетить до вас на ділянку від сусідів.

Існує багато екологічно безпечних рецептів боротьби з колорадським жуком народними засобами. Один із яких розглянемо і ми.Суміш сухої гірчиці та оцту дієвим засобом у боротьбі з чужоземним шкідником. Окрім того, гірчиця безпечна для людини. Вона відлякує комах, таких як дротяники, її також неполюбляють слимаки, вона покращує структуру ґрунту і допомагає боротися з фітофторозом пасльонових культур. Обробку цим засобом слід проводити у теплу не дощову погоду.

Як приготувати суміш:

Слід розчинити у 10 літрах теплої води 1 кг сухої гірчиці, та додати 100-120 грамів 9% оцту. Ось цією сумішшю треба обприскати кущі картоплі, особливо старанно потрібно обробити нижні листки рослини. Гірчичний запах дуже не подобається колорадському жуку, і обов’язково прожене цього шкідника з вашого городу.

Бажаємо вам чудового і екологічно чистого врожаю!