Ефективне та натуральне добриво з листя. Не викидайте, та не спалюйте його

Якщо не хочете витрачати багато грошей на добриво, можна його зробити самостійно у домашніх умовах. Для цього знадобиться опале листя з дерев. Все листя, яке опало восени, зберіть десь до кучі та залиште його лежати до весни, щоб перегнило. Навесні буде потрібно лише розсипати перегниле листя по грядках та перекопати землю.

Перегній з листя корисний тим, що в ньому дуже багато корисних елементів, які насичують ґрунт. Під час перегнивання, у субстраті з’являються дощові черв’яки, які потім гарно розрихлюють землю. Листя можна використовувати як мульчу, яка буде захищати коріння дерев та кущів від перемерзання. Також, ним можна вкрити полуницю на зиму.Таке добриво можна використовувати для пересадки кімнатних рослин, потрібно лише додати садовий компост та пісок. Готове добриво набуває темно–коричневий колір. Щоб прискорити процес приготування, потрібно додати скошеної трави.

Правила використання перегною.

Треба восени зібрати все опале листя на вашому городі та біля нього. Якщо вирішили додати хвойні гілки, то знайте, що вони перегнивають протягом року й використовувати їх потрібно у подрібненому вигляді. Знайдіть окреме місце, куди можна збирати все листя, складіть його у кучу та накрийте поліетиленом. Потім зробіть маленькі дірочки, щоб субстрат дихав.