Ефективні народні засоби від фітофтори на помідорах. Збережіть свій урожай простими методами.

На сьогодні на вітчизняному ринку представлений багатий асортимент різних хімічних засобів, які здатні впоратися з докучливим фитофторозом на перших порах і надовго відтягнути неминучу загибель рослини, оскільки повністю перемогти хворобу, що з’явилася, вже неможливо.

Але як показала практика, фитофтороза цілком можна уникнути зовсім-для цього просто слід вчасно вживати ефективні профілактичні заходи, що полягають в старих, перевірених роками народних методах. І щоб з’ясувати, які саме засоби допоможуть у боротьбі з фітофторою на помідорах у відкритих ділянках або теплиці, звернемося до нижченаведених пунктів.

Часник і марганець

Прекрасним профілактичним засобом у боротьбі з грибковою напастю давно вже став усім відомий універсальний розчин марганцівки з часником. Технологія його приготування дуже проста, а ефективні дезинфікуючі властивості вражають своєю результативністю. Щоб приготувати розчин, треба діяти поетапно:

  1. У м’ясорубці подрібнюється 100 грамів часнику, причому усі його частини відразу: листя, цибулинки і стрілки.
  2. Часникова суміш заливається склянкою чистої води і оставляется на 24 години при кімнатній температурі, в сухому і прохолодному місці.
  3. Заздалегідь перед застосуванням настояний концентрат розводять з водою (10 літрів).
  4. Обприскувати томати необхідно кожні 2 тижні в спокійну і суху погоду.

Окремо обробляються плоди і листя на кущику розчином марганцю, приготованого по таких пропорціях : 3 грами порошку на 10 літрів води.

Важливо! Якщо існують риски загнивання плодів від фітофтори раніше повного дозрівання, то їх краще зірвати, притримати у воді (температура – 35 °З ) з марганцівкою біля півгодини, потім обсушити і дати їм дозріти в сухому відкритому місці, наприклад, на підвіконні.

Настій соломи

Якщо ви обрали в якості профілактичної зброї проти фитофтороза солом’яний настій, то важливо пам’ятати, що головний інгредієнт обов’язково має бути гнилим (сіно або солома). Солома заливається десятьма літрами води, в отриману суміш додається жменя сечовини, а потім усе це настоюється впродовж трьох діб. Потім готову настоянку гарненько проціджують і надалі обприскують томати кожні два тижні.

Від фитофтороза страждають не лише томати, картопля, капуста і інші городні культури, але і кімнатні рослини : спатифилум, каланхое, фіалки, глоксинія, азалія..

Молочна сироватка

Молочна сироватка вже давно відома досвідченим дачникам своєю безперечною ефективністю у війні проти фитофторового гриба: вона утворює на помідорних листочках тонку, практично непомітну плівку, яка не дозволяє шкідливим мікроорганізмам просочуватися в овочеві тканини і пускати там свої корені.

Грибкові інфекції різного виду завжди намагаються “обходити” оброблені сироваткою рослини, оскільки молочні бактерії, що містяться в ній, і мікрофлора згубно на них діють. Але процедуру зрошування при цьому треба, не забуваючи, повторювати, оскільки сама сироватка недовговічна і дуже швидко втрачає свою протимікробну силу. У деяких джерелах сказано, що саме схема обприскування один раз в 10 днів найефективніша, але, виходячи з досвіду багатьох агрономів і городників, ми зробили висновок, що маніпуляцію треба проводити як можна частіше, навіть щоденно. Але, щоб застосувати сироватку за призначенням, її спочатку необхідно перетворити на робочий розчин – для цього її розбавляють водою в пропорції 1:1. У такий спосіб можна спокійно проводити обробку помідорів від злощасної фітофтори як в теплиці, так і на відкритій території.

Молоко і йод

Недивно, що багато людей, що професійно вирощують помідори , вважають найкращою профілактикою від фітофтори обробку рослин розчином з молока і йоду, адже його дезинфікуючі властивості не лише вбивають хвороботворні бактерії, але і сприяють швидкому і якісному процесу дозрівання томатних плодів. Для приготування такого розчину знадобиться усього лише півстакана нежирного молока, чиста вода і пара крапель йоду (більше додавати не варто, це може спалити листочки). У 1 л води додається молоко і йод, потім приготованою сумішшю необхідно ретельно обприскати усі незахищені ділянки.

Важливо! Для більш високої ефективності обробку помідор від фітофтори йодом необхідно чергувати з обробкою за допомогою настоянки часнику.

Сольовий розчин

Якщо ви виявили на зріючих томатах ознаки фитофтороза, то найкращим варіантом буде-дати доки ще не хворим помідорним плодам швидше визріти і бути зібраними.



Для такої мети, не використовуючи ніяких хімічних речовин, добре підійде звичайний сольовий розчин: він дозволяє стеблам якнайшвидше позбавитися від ураженого листя, тим самим даючи кущику додатковий час і сили на прискорене дозрівання плодів, а також повністю покриває усю рослину сольовою плівкою, яка істотно уповільнює розвиток грибкової недуги. Для його приготування використовується усього лише 100 г солі на 1 л води. Також важливо пам’ятати, що зрошувати сольовим розчином можна тільки хворі ділянки з рослинами, тому що він здатний завдати шкоди іншим городнім культурам.

Кефір

Досить тривалий час нав’язливі грибки допоможе утримати звичайний кефір. Для ретельної обробки спочатку треба приготувати робочий розчин, який складається з 1 л кефіру і 5 літрів води. Помідори цим засобом необхідно починати обприскувати тільки через 14 днів після посадки розсади на постійну територію, а далі маніпуляцію проводять вже кожного тижня.

Розчин золи

Для знищення фитофторовых спор, які тільки починають проростати на помідорному грунті, дуже часто використовується розчин з вмістом золи, яка має сильні дезинфікуючі властивості і знищує, окрім грибків, і інші інфекції, що вражають рослини. Готується така настоянка швидко і просто: 250 мл золи заливається літром води, проварюється на вогні 15 хвилин. Отримана суміш ретельно проціджувається, а потім в неї додається ще 10 літрів води.

Тепер слід потурбуватися і про розчин для обприскування кущів, щоб закріпити результат дезинфекції : 6 літрів золи ретельно перемішується з десятьма літрами води, а потім отримана суміш выстаивается в темному місці не менше трьох днів. Обприскування томатної розсади необхідно проводити 3 рази, перший-коли розсада приживеться в грунті, другому,-перед початком цвітіння, а третій-при прояві перших зав’язей.



Мідь

Цікавий метод боротьби з фітофторою придумали німецькі учені: він полягає в обмотуванні кореневої системи розсади тонким мідним дротом. Наші агрономи адаптували цей метод по-своєму – они придумали проколювати таким дротом стебло кущика. Спосіб виглядає дивно, але є приголомшливо дієвим: завдяки мікродозам міді у рослини стабілізується хлорофіл, і відновлюються правильні окислювальні процеси. Нпро важливо пам’ятати, що таку маніпуляцію можна проводити тільки на зміцнілих помідорних стеблах.

Процес впровадження міді проводиться поетапно:

  1. Тоненьке мідне зволікання зачищається наждачним папером або прожарюється, потім нарезается невеликими шматочками по 3 см
  2. Прокол стебла робиться обов’язково не у самого грунту, а на відстані близько 10 см
  3. Дріт акуратно вставляється в стебло, її кінці загинаються вниз.
  4. Обмотувати стебло категорично не можна.

Метод обов’язково спрацює, якщо виконати усе правильно і неспішно. Джерело