Капуста є універсальним продуктом, який використовується у багатьох стравах різних національностей. Тому, гарна господиня повинна знати всі тонкощі зберігання капусти в домашніх умовах.
Капусту можна зберігати на короткий термін. У такому випадку її необхідно покласти в холодильник або просто у квартирі. Для кращого зберігання, залишок головки необхідно обгорнути у харчову плівку, пергамент, газетний аркуш або помістити у пластиковий контейнер.
У випадку зберігання капусти на відносно довгий строк, необхідно уважно оглянути качан, щоб були незначні пошкодження верхніх листів. Пам’ятайте, що менші за розміром капустяні головки, то зберігаються вони гірше.
Для того, щоб зберегти капусту на цілу зиму, господиня перш за все повинна віддати перевагу пізнім сортам. Капустяні качани повинні бути не травмовані та без пошкоджень верхніх листів. Звичайно необхідно дотримуватися визначених температурних умов зберігання: вологість 85-90% та температура 0-2°C.
Для збереження капусти цілу зиму в підвалі, користуються багатьма способами. Наприклад:
- підвішують на гачок за нижній відділ стовбура;
- обертають кожен качан газетним папером або харчовою плівкою;
- роблять насип піску та занурюють в нього капусту;
- обмазують качани глиняною бовтанкою;
- засипають ящики з капустою зверху просіяним піском.
Зберігати капусту можна навіть на грядках. Господарі викопують півметрову траншею та застеляють дно соломою. Далі розміщають в ній капусту та покривають зверху землею, а потім соломою.