Ефективний засіб, який захистить капусту від шкідників, та зробить головки міцними

На грядку капусти постійно нападають зграї шкідливих комах. Це хрестоцвітна блішка, капустяна муха, білокрилка, попелиця, капустяний листоїд та совка капустяна. А також, сила силенна слимаків та равликів.

Для боротьби з шкідниками можна без проблем використати хімічні засоби, але сучасні городники більш схильні до безпечних засобів, а хімію застосовують тільки в дуже тяжких випадках. Тому, краще не зволікати й не лінитися, а починати обробляти свої грядки з капустою від дня посадки її у відкритий ґрунт. Для цього кожні 7 днів обробляйте капусту натуральними засобами, які мають репелентні та інсектицидні властивості. Найбільш популярними серед таких є пилок тютюну, порошок перцю гіркого, деревний попіл, дьоготь березовий, клейкі пастки, ефірна олія, водна та спиртова витяжка з суміші лікарських рослин.

В боротьбі з блішками, листогризучими гусеницями, метеликами та слимаками на капусті, застосуйте спиртову настоянку з лікарської валеріани. Варто лише постійно обробляти її цим розчином додавши рідке господарське мило в якості прилипача.

Разом з обробкою проведіть систематичне опудрювання кущів та землі біля них наступною сумішшю: візьміть в довільному співвідношенні просіяний деревний попіл, червоний перець та тютюновий пил. Потрусіть рослини тільки після ретельного поливу та розпушення землі раз на 10 днів. Або чергуйте з обробкою розчином валеріани та мила.
Приготування та застосування валеріани.

Додайте до 1 л. води 1 ст. л. рідкого мила, а після 15 мл. аптечної настоянки валеріани.

Наповніть отриманою рідиною ємність з пульверизатором та ретельно обробіть саджанці капусти. Вперше це зробіть коли вони сформують другий та третій справжній листок чи через 3-4 доби після пересадки рослин у відкритий ґрунт.

Приготування настоянки валеріани власноруч.

Для цілющого еліксиру візьміть кореневища та корені валеріани, потовчіть їх, щоб утворився порошок, після насипте 50 гр. порошку в скляну банку й додайте в неї 250 мл. медичного спирту. Ретельно закрутіть банку кришкою й дайте настоятися упродовж 10 днів у темному місці.
Щоб приготувати репелентний засіб проти шкідливих комах на капусті, розчиніть цю настоянку в чистій воді в пропорції 1:1.