Головні натуральні засоби, які допоможуть зібрати великий урожай: сода, йод, чай і дріжджі.

Власники присадибних і дачних ділянок можуть обходитися без “великої” сільськогосподарської хімії, але при цьому отримувати багатий урожай.

Українці вміють використовувати чимало предметів і речовин не за прямим призначенням і радо діляться один з одним секретами економії і різноманітними пристосуваннями, які полегшують життя і спрощують розв’язання багатьох проблем в господарстві. Джерело

Звичайна пляшечка йоду може стати у нагоді дачнику не лише тоді, коли він подряпається чи поріжеться. Йод – чудовий антисептик, тож гріх не використати цю його властивість у профілактиці захворювань рослин.

Йод для капусти

У відро води додати 40 крапель йоду. Коли почне формуватися качан, поливати капусту під рослину по 1 літру за раз.

Йод для кабачків

Якщо молоді зав’язі кабачків починають загнивати, це може означати, що в ґрунті не вистачає йоду. Трееба розвести 10 мл йоду на 10 літрів води і підливати по кружці розчину під кожен кущик.

Йод для дерев

Щоб вберегти урожай ягід і фруктів від гнил, слід обприскувати дерева йодним розчином приблизно за місяць до збирання врожаю: 10 мл 5% йоду на 10 л води, процедуру треба повторити через три дні.

Йод для полуниці

Полуницю треа обприскувати перед цвітінням від гнилі та довгоносика. Знадобиться 40 крапель йоду на відро води.

Йод для томатів, перцю, баклажанів



В цьому випадку йод виокристовується для профілактики фітофтори, а також профілактики і лікування вершинної гнилизни плодів. Для того треба обприскувати рослини розчином 10 мл йоду на 10 літрів води.

Ставлення томатів до йоду особливе. Якщо при вирощуванні розсади одноразово полити рослини слабким розчином йоду – 1 крапля аптечного розчину йоду на 3 літри води, квіткові грона розвиваються швидше і бувають більш розгалуженими, з великою кількістю зав’язі. Плоди з них формуються на 10-15% більші і дозрівають раніше.

При зав’язуванні наступних грон – вже на грунті – томати також корисно полити під корінь йодної водою з розрахунку 3 краплі на відро, по 1 л на рослину.

Щоб у плодах перцю накопичувалося багато йоду, його потрібно спочатку ним “нагодувати”. Для того під час внесення мінеральних добрив треба додати до них пару крапель йоду – рослина “вихопить” його з розчину і “вмонтує” собі в білкову структуру. В результаті людина отримає з готового плоду йод в біологічно активній формі.

Втім, не йодом єдиним “живляться” дачні рослини і, відповідно, хитрощі дачників. Хоч зараз непросто купити марганцівку – все через наркоманів, які використовують її не за призначенням, в багатьох аптечках вона зберігається не один рік. Тож варто дістати її з аптечки. А ще – пошукати там борну кислоту.

Марганцівка проти гнилі і шкідників

Розчином марганцівки (2 ч. ложки на 10 л води) з профілактичною метою обприскують суницю після цвітіння – від сірої гнилі. Також у темно-рожевому розчині миють картоплю перед посадкою – проти дротяників, а насіннєву картоплю – перед закладкою на зберігання.

Чим допоможе борна кислота

Якщо загнивають плоди кабачків або цукіні, якщо томати в теплиці переживають стрес від спеки або мало зав’язей на огірках, варто взятися за розчин борної кислоти і обприскати ним рослини. Рецепт розчину: 2 г борної кислоти ретельно розмішати в 500 мл гарячої води і долити до 10 л водою, прогрітою на сонці.

Навіщо на грядці гірчичний порошок

Порошком гірчиці посипають сухий грунт навколо рослин, які страждають від слимаків. Настій порошку (100 г на 10 л води, настоювати 2 дні, процідити, розвести навпіл водою і додати 40 г мила на кожні 10 л) використовується для обприскування плодових дерев через 15-20 днів після цвітіння – вважається, що це допомагає від гусені яблуневої плодожерки і гусені, що гризе листя. Такий же настій непогано діє на тлю, клопів і трипсів, які напали на капусту, коренеплоди і квіткові культури.

Сода проти лихої роси

Сода харчова – чудовий профілактичний засіб у боротьбі з борошнистою росою на всіх рослинах, особливо у вогку погоду. Рецепт простий: 1 столову ложку харчової соди розчинити в 4 л води, додати пів чайної ложки рідкого мила і обприскувати раз на тиждень. Огіркам потрібен міцнішйм розчин – чайна ложка соди на 1,3 л води.



“Чаювання” для урожаю

Чайну заварку після використанння варто висушити і зберегти для посадки цибулі. Вносити під кожну цибулину при посадці. Цибуля в такому разі росте міцнішою і не хворіє.

Квіти на дріжджах

100 г сирих дріжджів розчинити в 10 л води – цим розчином можна поливати всі рослини, в тому числі і кімнатні квіти. Раз на місяць. Результат – рослини швидше ростуть і “охочіше” цвітуть.

Додайте часнику

Нерідко можна зустріти пораду про часниковий настій, який зміцнює імунітет рослин. Для цього треба залити 4-5 зубчиків часнику 1 л окропу і дати настоятися 20 хвилин. Отриманий розчин додавати в воду для поливання по 1 ст. л. на 1 літр води – для будь-яких рослин.

Головні натуральні засоби, які допоможуть зібрати великий урожай: сода, йод, чай і дріжджі.