Головні ознаки які свідчать про те, що пора копати часник. Городникам на замітку

Часник є найросповсюдженою культурою на присадибних ділянках. Він дуже корисний, має лікувальні властивості та використовується в кулінарії. Однак, для успішного використання та зберігання цієї рослини, потрібно своєчасно зібрати врожай.

Ознаки зрілого часнику.

  1. Дозрілий часник має сухі нижні листки та кореневу шийку. Верхні листки стають жовтими, втрачають свою пружність та обвисають. Стебло при дотику м’якшає та втрачає пружність.
  2. Залишені кілька часникових стрілок розташовуються в суворо перпендикулярному положенні, а залишені на стрілках голівки лопаються. Відбувається розрив тонкої плівки й так звані бульбочки, тобто насіння, висипаються на грядку.
  3. При сумнівах в дозріванні часнику, відкопайте його цибулину та уважно її огляньте. Зрілий часник має повністю сформовану голівку, яка складається з щільних та укладених в індивідуальну оболонку зубків. Верхня лусочка повинна бути твердою, щільною та підсохлою. Коли зубки ще м’які та мають вологу оболонку, тоді ще потрібно трішки почекати зі збором врожаю. А коли зубки часнику розпадаються з голівки, то потрібно негайно викопати такий часник, бо він вже перезрів.
  4. Луски на голівці дозрілого часнику повинні мати фіолетове чи бузкове забарвлення, а коріння має бути сірого кольору. При чисто білому забарвленні зі збором врожаю краще почекати.




Рекомендації по збору врожаю:

  • не копайте часник після дощів, дайте цибулинам добре просохнути;
  • копайте часник вилками, але не висмикуйте його руками, щоб не травмувати рослину;
  • залиште зібраний врожай на 5-6 годин на грядці для провітрювання, але не на прямих променях сонця.
Головні ознаки які свідчать про те, що пора копати часник. Городникам на замітку