Головні помилки, які допускають господині під час приготування варення

Варити варення вміє будь-яка господиня. У кожної є свої рецепти та секрети, які вони успадкували від своїх бабусь. Але інколи не вдається отримати бажаний результат. Тому, потрібно знати елементарні правила приготування варення, щоб уникнути помилок й отримати смачне варення на зиму.

Допущені помилки при приготуванні варення.

Неякісні плоди.

Купувати підгнивші фрукти та ягоди на варення категорично не можна!



У таких продуктах є гниль чи цвіль, навіть якщо її зовсім мало. Вони відносяться до групи токсичних канцерогенів та можуть витримувати багатоступеневі термічні обробки.

Тому, для отримання якісного та корисного варення, ягоди й фрукти беріть тільки свіжі, бажано домашні.

Правильний посуд.

Для приготування варення перевагу віддавайте емальованій чи сталевій мисці або тазику з широкими краями. В такій посуді варення добре перемішується, швидко вариться, а якщо потрібно отримати густу консистенцію, воно швидко випаровується та загусає. Брати алюмінієві тази категорично не можна, під дією кислоти, відбувається процес окислення алюмінію.



Інші запахи.

Щоб варення не втягувало сторонні запахи, готуйте на кухні в цей день тільки одне варення.

Варення «5-хвилинка».

При закипанні вітамін С відразу руйнується, тому вважати, що коротке варіння збереже його не варто. Один раз можна кип’ятити суницю, ожину, малину, а всі інші ягоди та фрукти для приготування варення кип’ятять у 2-3 заходи.

Помилка у розфасовці.

Багато господинь вважають, що варення розливати в тару потрібно відразу після приготування, гарячим. Це велика помилка. Щоб варення було якісним, густим, не розшаровувалось, ягідки рівномірно розподілялись у банці, потрібно його спочатку охолодити, а потім перекласти в стерильну ємність.



Брудна тара.

Тара повинна бути стерильною та абсолютно сухою. Крапля води може зіпсувати варення.

Визначаємо готовність варення.

Перша ознака готовності — це пінка в центрі варення, прозорий сироп, ягоди не спливають.

Друга ознака готовності — крапля сиропу не розтікається по тарілці. Якщо недоварене варення, то на паперовій серветці, навкруги краплі сиропу, з’являються вологі розводи.

Ягоди не дають сік.

Це буває дуже рідко, бо засипані цукром ягоди відразу пускають сік. Але якщо так сталося, обережно перемішайте ягоди або підігрійте на невеликому вогні, щоб цукор почав танути.



Сироп не тримає краплю.

Проваріть ще раз варення.

Рідке варення.

Зайвий сироп можна злити в банку. Яблучне та грушеве варення потрібно варити в декілька заходів, щоб добре виварити його. Просочені цукром шматочки фруктів нагадують мармелад.

Для ягідного варення, щоб зберегти форму плодів, потрібно злити сироп та уварити його до потрібної консистенції. Потім покласти в нього ягоди та доварити варення.

При недостатній кількості сиропу.

Сироп – це суміш води та цукру. Спочатку варять сироп, а потім заливають ним ягоди. Робити так потрібно якщо в ягодах мало соку.



Гірке варення.

Щоб не відчувати у варенні гіркоти, додайте в нього жменю червоної смородини та проваріть з нею варення ще раз. Або додайте в таз з варенням почищену цілу морквину, а в кінці варки її потрібно прибрати.  

Цвіль у варенні.

Цвіль прибирають за допомогою лопатки чи ложки та закривають іншою, чистою кришкою. Зберігати таке варення потрібно в холодильнику.

Варення забродило.

Не потрібно нічого робити, а тим паче переводити цукор та свій час. Таке варення вживати не можна.

Скористайтеся нехитрими порадами наших досвідчених господинь й родина завжди буде ласувати смачним та якісним варенням.