Головні поради, щоб мати гарну розсаду петуній. Коли садити, та як доглядати

Петунії — це однолітні рослини з пишним та тривалим цвітінням. Це далеко не вибаглива квітка, але все одно можливі деякі складнощі у їх вирощуванні.

Основні правила для гарної розсади петунії.

  1. Якісне насіння.

Насіння має бути обов’язково свіжим. Зверніть увагу на сорт: кущовий чи ампельний, бо перший підходить для посадки у відкритому ґрунті, а другий для кашпо або контейнерів, бо їх пагони в’ються.

Також, відповідально підійдіть до вибору сорту. У пакетиках зазвичай продають насіння з суміші сортів. Якщо колір квітки не має значення, то все гаразд. Але якщо бажаєте єдину кольорову гаму, то звертайте на це увагу.  1. Відповідний ґрунт.

Квіткарі рекомендують висівати петунії у суміш родючого ґрунту та мікрогелю, який був замочений у розчині добрива. Це надасть саджанцям додаткову вологу та живлення. Ґрунт обов’язково має бути пухким та легким. Найпростішим варіантом є купити у спеціалізованому магазині готовий для розсади.

  1. Правильний посів.

Беріть пластикову форму для розсади з прозорою кришкою. Спочатку заповніть її ґрунтосумішшю, а потім землю полийте розчином марганцю. У разі, якщо ґрунт буде недостатньо вологий, ще сприсніть водою з пульверизатора. Потім посійте насіння поверхнево та накрийте кришечкою. Для проростання для насіння потрібно світло, тому ні у якому разі його не можна заглиблювати у землю. Перші дні полив також заборонений, щоб насіння не заглибилося у землю. Сходи мають з’явитися приблизно через 2 тижні. Розсаду ставте у світле місце та підтримуйте температуру близько 25 градусів.  1. Своєчасна пікіровка.

Коли з’являться перші 3 або 4 листочки, потрібно проводити пікіровку. Пересаджуйте відразу у посуд великого об’єму, бо петунія має розгалужену кореневу систему. До того ж рослина буде там розвиватися ще на протязі двох місяців.

  1. Догляд за сіянцями.

У разі нестачі світла, потрібне обов’язкове досвідчування. До проростання насіння слід підтримувати температуру у межах +23…+25 градусів. Після пікіровки, достатньо буде +18…+20 градусів. Полив має бути помірний. Дуже добре сіянці сприймають комплексні добрива.