Головні правила обрізання малини восени, щоб добре перезимувала, та щедро вродила у наступному році

Унікальна здатність ремонтантної малини давати врожай, корисних та смачних ягід, два рази за сезон. Така її властивість досягається завдяки вчасній та правильній обрізці.

Правильний термін обрізки.

Це буде залежати від кліматичних особливостей даного регіону. В місцевості з теплим кліматом, обрізку кущів малини проводять в останню декаду жовтня та не пізніше середини листопада.

При помірному кліматі, таку маніпуляцію проводять наприкінці вересня та до другої декади жовтня. В північних регіонах з холодним осіннім кліматом, завершити обрізку потрібно на початку жовтня.

Ціль обрізки.

Якщо знехтувати та не провести вчасно обрізку кущів ремонтантної малини, можна отримати в результаті:

  • ягідник може перетворитися в зарості;
  • при недостатньому освітленні, ягоди погано зріють, стають дрібними та зовсім не солодкими;
  • земля швидко збідніє, віддаючи все нетрям;
  • при поганому провітрюванні відразу з’являться збудники хвороб та шкідливі комахи.

Підготовка до роботи.

Для цього потрібно мати певний набір інструментів: садовий секатор та гострий ніж.

Проведення обрізки.

На початку звільніть кущі малини від хворого, зламаного, сухого, пошкодженого та дворічного гілля. Зрізайте їх під самий корінь. Залиште в кущі 7 міцних, потужних однорічних пагонів, а всі інші видаліть. Після підв’яжіть їх до дерев’яної опори та зріжте суху частину верхівки.



Видалення порослі.

На протязі всього вегетаційного періоду, малина постійно відрощує молоду поросль, яка утворює чагарник. Тому, весь час нещадно видаляйте її з ділянки або постійно зрізайте під корінь. Залишивши, при потребі, кілька найсильніших пагонів для плодоношення в наступному році.