Головні правила посадки під зиму: часнику, цибулі, моркви, петрушки. Обов’язково дотримуйтеся їх.

Запас насіння повинен бути у два рази більше, ніж при посадці навесні.

Для тих, хто зважився садити під зиму овочі, друга половина осені якраз той плідний час. Кожен овоч висівається з урахуванням індивідуальних особливостей. Тому, потрібно розібратися з нюансами посадки кожної культури окремо. У цій статті описані особливості осіннього посіву найпоширеніших овочів і зелені, інформує Ukr.Media.

Основні правила посадки під зиму овочів

Перед тим, як розглянути кожен овоч окремо, потрібно виділити загальні правила посадки:

  • Насіння сіяти з урахуванням того, щоб не проросли восени.
  • Ідеальна температура — від 0°C до -2°C.
  • Якщо підготовлені ямки і борозенки, то можна висівати деякі насіння і в мерзлу землю.
  • Запас насіння повинен бути у два рази більше, ніж при посадці навесні.
  • Висаджування цибулі і часнику потрібно робити раніше, за місяць-півтора до заморозків.

Посадка озимого часнику

Особливістю посадки озимого часнику, є, те що його потрібно встигнути посадити за місяць-півтора до постійних заморозків. Це необхідно для того, щоб часник встиг вкоренитися, але не встиг прорости. Цей період зазвичай припадає на кінець вересня — початок жовтня. Але як показує практика, якщо часник все ж встиг прорости, його потрібно прикрити листям і залишити зимувати. Він може навесні відійти і нормально розвиватися.

Посадка цибулі ріпчастої, цибулі-сіянки і цибулі-чорнушки

Для цих цілей можна брати цибулю середніх розмірів або велику сіянку, яка не підходить для посадки під зиму для отримання цибулин. Садити з середини жовтня. Щоб встигла трохи вкоренитися до настання морозів. Ранньою весною така цибуля швидко дасть зелень. Важливо, не залишати її довго на грядці — швидко дає стрілки.Дрібна цибуля-сіянка дає дуже хороші результати. Посадковий матеріал необхідно брати дуже дрібний — як ніготь на мізинці. Такі маленькі цибулинки до весни не зберігаються, тому їх восени продають недорого. Півлітрової банки вистачить засадити дуже пристойну територію. Не полінуйтеся спробувати і результат не розчарує. Висаджувати потрібно в жовтні. Укорінені примірники добре зимують. Головне, щоб цибуля не встигла прорости.

Сіяти насіння цибулі-чорнушки потрібно в кінці жовтня — в листопаді. Не страшно, якщо земля вже трохи промерзла. Головне добре мульчувати і прикрити грядки. Тоді ранньою весною з’являться хороші і міцні сходи.

Буряк для підзимового посіву

Тут поспішати не треба! Сухі насіння буряка повинні лягти в суху підмерзлу землю. Висаджувати їх слід в листопаді. Залежно від погодних умов. Важливо, щоб температура повітря була близько нуля тривалий час. А ймовірність тривалих відлиг мінімальна. Добре укриті насіння спокійно перезимують і весною проростуть.

Осіння посадка моркви

Садити насіння моркви, потрібно, як і насіння буряків, у трохи промерзлу землю. Адже проростання згубне для неї. Листопад — місяць у якому важливо знайти дні, коли температура стабільно нижче нуля. Імовірність відлиг пройшла. Тоді в суху землю потрібно садити сухе насіння. За всіма правилами воно присипається і ховається.

Посів насіння редиски восени

Цей смачний овоч можна їсти вже ранньою весною зі своєї грядки, якщо посадити його восени. Сухі насіння висаджуються в мерзлу землю. Вони повинні землі набрякнути, але не прорости, інакше — не перезимують. Кінець листопада-початок грудня — це діапазон, в якому потрібно підшукати підходящий момент для посадки. Добре укритий редис пролежить до весни. А потім швидко, з настанням весни, дасть сходи.

Висівання петрушки під зиму

З середини жовтня, коли температура не вище +3°C, можна починати висівати насіння петрушки. Якщо осінь видалася теплою, цей процес можна відкласти до листопада. Сухі насіння висівають в борозенки, присипають і вкривають. Петрушка дуже довго проростає, тому не потрібно хвилюватися за сходи. Тим більше, що паростки можуть відмінно перезимувати, якщо їх добре прикрити.

Посів салатів восени

Це ніжне листя відмінно справляється з зимівлею в ґрунті. Висівати їх потрібно у другій половині листопада. Якщо випав сніг — не біда, його потрібно гарненько змести з грядок. Сухі насіння помістити в підготовлені борозни або лунки, добре присипати і вкрити. Навесні дружні сходи порадують стійкістю і швидкістю росту. Рання зелень — це відмінний засіб від весняного гіповітамінозу.Осінній посів кропу

Насіння кропу потрібно висівати сухими в кінці жовтня. Температура не повинна перевищувати +3°C, як і для петрушки. Якщо не встигли посіяти в ці терміни, не біда — можна проводити висівання в морозну погоду, лише, щоб на грядках не було снігу. Добре укритий кріп відмінно зимує і дає добрі сходи навесні.

Висаджування насіння пастернаку під зиму

У цього овоча дуже погана схожість насіння. А ось при осінній посадці, їх зимівля покращує цей показник. Тому, навіть краще буде, якщо садити пастернак під зиму. Сходи навесні з’являються дружно, вони легко переносять заморозки. Висівати потрібно цей овоч в кінці жовтня. Температурний режим та особливості висівання, як у петрушки з кропом.

Посів насіння щавлю

Для висівання щавлю потрібно дочекатися стійких заморозків, щоб у рослини не було шансів на проростання восени, адже паростки не зможуть перезимувати. У листопаді, в підмерзлу землю висівається сухе насіння. яке одразу ж вкривають. Навесні рання зелень не змусить себе чекати.

Якщо подбати про ранній весняний врожай восени, то можна забезпечити себе необхідними навесні вітамінами з власної грядки. Основні принципи посадки насіння під зиму, викладені в цій статті, допоможуть добитися відмінних результатів.