Для того, щоб виростити сильну та міцну розсаду перцю й баклажанів, а згодом отримати великий врожай, насіння обов’язково купуйте у спеціалізованих магазинах.
Вибір насіння.
Фахівці звертають увагу, що купуючи насіння, варто перевіряти герметичність обгортки з насінням та сліди можливого намокання. Ці здавалося б дрібниці зазвичай стають причиною поганого насіння.
Важлива інформація для садівників — старе насіння не дасть гарних сходів. Для перевірки придбаного насіння зробіть сольовий розчин та занурте туди його. Порожнє та старе насіння буде плавати зверху, тому слід викинути його, бо воно не дасть паростків. Те, яке опустилося на дно, потрібно промити під водою та просушити.
Підготовка насіння на розсаду.
Вважається, що насіння, яке продається у спеціалізованих магазинах, вже пройшло необхідну обробку. Але садівники все одно додатково вдаються до власної підготовки матеріалу. Для цього вони використовують розчин марганцівки, перекис водню або свіжий сік алое. Насіння занурюють у приготовані розчини на пів години, після чого добре промивають. У випадку з алое, насіннєвий матеріал замотується у тканину, попередньо змочену соком алое. Також, садівники з досвідом використовують стимулюючі засоби для поліпшення схожості. Деякі городники займаються гартуванням насіння, щоб у майбутньому рослини витримували перепади температур та були загартованими від нічних похолодань. Для цього вони виносять його на балкон або кладуть до холодильника.
Замочування насіння.
При замочуванні слід враховувати особливості температурних режимів у різних регіонах проживання. Слід відштовхуватися від інструкції на пачках з насінням. Там зазначений термін проростання, приблизно який становить 2-3 тижні. У ґрунт вже потрібно висаджувати міцну розсаду, після того, коли вже не очікуються нічні заморозки, інакше рослини можуть загинути. 60 діб – це необхідний термін для зміцнення паростка. На півдні, садівники розпочинають підготовку насіння вже у лютому, а на півночі рекомендують розпочинати у березні та на початку квітня.