Головні правила вирощування моркви: коли садити та як правильно обрати місце

Кожен дачник знає, як висаджувати моркву, але не у кожного виростає гарний врожай. Потрібно дотримуватись агротехнічних умов для досягнення високих результатів.

Зверніть увагу на ґрунт, в якому будете вирощувати моркву. Коренеплід не буде рости в кислому та водному ґрунті. Тому, подбайте про підготовку ґрунту завчасно.

Перед посадкою внесіть попіл та перекопайте ґрунт. На 1 м. кв. знадобиться 1 склянка попелу. Вона насичує ґрунт калієм та фосфором, а також, перешкоджає появі грибка.

Обов’язково, перед посадкою потрібно замочити насіння. Це впливає на швидкість появи сходів, тому покладіть насіння в перекис 3% на 5 хвилин. Промийте водою, просушіть та висаджуйте.

На ділянці зробіть борозни та ущільніть їх палицею або іншим твердим предметом.

Щоб захистити моркву від морквяної мухи, посадіть її поряд з цибулею. Культури захищатимуть одна одну від шкідників.

Перед посівом змішайте насіння моркви з піском. Це допоможе зробити посіви рідкісними та зробить ґрунт більш пухким.

Дотримуйтесь правил сівозміни та не вирощуйте моркву на тій самій ділянці два й більше років поспіль. В іншому випадку можуть виникнути проблеми під час вирощування. Морква буде більш схильною до хвороб та шкідників.

Висаджуйте моркву після огірків, кабачків, патисонів та гарбузів. Обирайте сонячну ділянку для моркви, бо в тіні вона розвивається набагато гірше.