Головні правила вирощування перцю, яких варто дотримуватися, щоб мати гарний урожай.

Існують певні особливості вирощування солодкого перцю.

Солодкий перець красивий, смачний і корисний. Саме тому він, незважаючи на свій примхливий характер, займає багато місця на городі. І все-таки виростити його не так вже і важко, не складніше за помідори, адже фітофтора не сильно вражає цей овоч. Варто лише виключити кілька популярних помилок. інформує Ukr.Media.

Занадто рано

У перцю досить довгий вегетаційний період. Тому його краще вирощувати через розсаду. Але поспішати з посадкою не можна. Висадивши рослини у відкритий грунт до того, як температура повітря досягне 20-25°С, отримаємо затримку в розвитку і недоберемо урожай. Висаджувати раніше можна лише під плівку і в парники.

Мало світла

Перець — дуже світлолюбна рослина. Не рекомендується саджати цю культуру в тіні. Рослини витягуються, падають від вітру і плодів зав’язують мало. Між тим, розташовувати перець на грядках можна густо: на відстані 25 см один від одного. Але міжряддя завужувати не можна, треба залишати не менше 60 см. Тоді рослини нормально висвітлюються з усіх боків сонцем і не виникає пригнічення коріння через густу посадку.

Краще дрібніше, ніж глибше

При посадці рослини не можна глибоко занурювати в грунт. Перці, як і дерева, мають кореневу шийку. Вона повинна бути розташована недалеко від поверхні грунту. І дуже дрібно садити небажано, і занадто глибоко теж — інакше затягнеться плодоутворення, і зав’язі буде мало.Оптимальним при зануренні в землю вважається заглиблювання перців до сім’ядольних (несправжніх) листочків. Так їх садять в стаканчики під час пінцирування. У грунт перці висаджують на тому ж рівні, на якому вони були в стаканчиках, інакше розсада буде дуже довго сидіти в одній порі.

Опори знадобляться

Незважаючи на те, що близько посаджені перці самі підтримують один одного від вилягання, їх все одно потрібно підв’язувати. Для цього корисно ставити біля кожної рослини кілки або міні-шпалери з шпагату. До цих опор підв’язують не тільки рослини, але й окремі гілки.

Підв’язка обов’язкова для гібридів, що відрізняються сильним ростом. Для правильно посаджених сортів підв’язка потрібно тільки в урожайні роки. Це роблять, якщо рослини падають під вагою плодів або гілки ламаються при легкому дотику до них.

Не огірок, але все-таки…

Пересадку перці переносять краще, ніж огірки, але теж дуже болісно, і приживаються довго. Щоб зберегти максимум коренів неушкодженими, посадку треба робити методом перевалки із стаканчиків, в яких перці росли. При цьому потрібно намагатися не пошкодити грудку землі. Рекомендується навіть відмовитися від пінцирування (прищіпки), або робити її в більш ранні терміни.

Перець дуже чутливий до температури

Ця культура боїться прохолоди, але і за температури вище 35°С квітки обсипаються. При цьому перець дуже любить воду, проте не переносить затоплення. Перебільшимо з поливом — точно так само відпадуть квітки і зав’язі, як і при недостатньому поливі.

Поливати перці треба, як і огірки, часто і потроху. Це зіб’є температуру і дозволить отримати великі плоди. Часті і рясні поливи потрібні тільки під час посухи і при суховіях, коли грунт за день майже повністю пересихає. Часто поливають рослини і на піщаних ділянках.

Перець краще за всі культури відгугується на крапельний полив.

Глибоко рихлити небезпечно

Рихлити грунт під перцями необхідно хоча б два рази в тиждень. Слід робити неглибоке і акуратне розпушування навколо рослин, так як коріння у перцю знаходяться на поверхні землі, і при їх пошкодженні весь кущ зів’яне або зів’януть і опадуть перчики.

Якщо є можливість замульчувати посадки перцю тирсою, сосновими голками або соломою завтовшки не менше 7-10 см, ви полегшите життя перцям, а собі — догляд за цією культурою. При цьому прийомі відпаде необхідність постійного розпушування грядок, буде краще зберігатися волога, перестануть рости бур’яни.Підживлення обов’язкові

Перці мають порожній простір усередині, але годувати їх потрібно обов’язково. Починають підгодовувати розсаду у віці одного справжнього листка. Підживлення продовжують вносити у відкритому грунті — один раз на 1-1,5 тижня. Перці дуже люблять азот і калій, менше — фосфор. Однак, надлишку добрив рослини не переносять. Обов’язково потрібно знати міру і ні в якому разі не вносити свіжий гній: з’являться гнилі плоди.

Запилення не завадить

Перець — самозапильна рослина, але, як показує практика, можливо і перехресне запилення різних його сортів, що ростуть поряд. Відбувається це за допомогою комах. Давно було помічено — якщо на ділянці висаджено кілька сортів перцю, то урожай завжди виходить краще.

А ось солодкий і гострий перець на одній ділянці взагалі вирощувати не можна. Гострий перець — родоначальник солодкого, і тому при перезапиленні всі перці можуть стати гострими.

Не допускайте хвороб і шкідників

Для профілактики хвороб (а їх у перцю чимало) потрібно один-два рази за сезон обробити посадки будь-яким препаратом, що містить мідь. Краще всього застосувати системні препарати — Ридоміл, Ордан. Необхідно стежити за появою захворювань і вчасно обробляти рослини від попелиць і кліщів. А якщо ваші перці «облюбували» совки (гусениці), краще всього застосувати препарати Протеус, Конфідор, Моспілан.

Якщо упустити терміни, гусениці стануть стійкими до отрут.