Зазвичай, гладіолуси вирощують посадивши цибулини навесні та ретельно за ними доглядають на протязі всього літнього сезону. Однак, якщо в вашій місцевості переважно помірний та спекотний клімат, тоді можна висадити рослини вже восени. Вона добре зимує в ґрунті, а навесні, коли настануть сприятливі умови, піде дуже швидко в ріст, ніж ті, що посаджені навесні.
Осіння посадка потребує врахування певних температурних умов, які не повинні бути вищими за +10°С, інакше рослини підуть в ріст й можуть загинути взимку. Тому, висаджуйте цибулини гладіолусів за 14 днів до передбачуваних морозів.
Висаджені гладіолуси восени будуть набагато міцнішими, менш схильними до різноманітних хвороб та більш стійкими до уражень різними шкідниками.
Для цього краще брати бічні бульби-цибулини, використовуючи методику висадки цибулин денцем догори. За таких умов головна цибулина погано розвивається, а бічні починають своє стрімке зростання. Можна використати й поділені на частини цибулини. Для цього цибулинку розрізають на частини й так їх висаджують в землю.
Правила висадки гладіолусів:
- розріжте на 3-8 частин цибулини гладіолусів, в залежності від наявності на них бруньок;
- хворі цибулини знищте;
- інші бульби розріжте так, щоб кожна мала шматок денця, обробіть їх марганцівкою чи зеленкою та добре просушіть;
- перед посадкою, за кілька днів обробіть їх стимулятором росту.
Оберіть ділянку для рослин. Це має бути світле місце, де багато сонця, ґрунт на ній добре підживіть змішаним торфом з компостом та після розпушить.
В подальшому, доглядайте за рослинами так, як за іншими, висадженими навесні.