Головні правила зберігання буряка зимою, щоб він простояв до весни. Городникам на замітку.

Оптимальні умови для прибирання: настання стійкої сонячної погоди, зниження температури до 5°C.

Щоб зберегти врожай буряків, потрібно правильно його прибрати. Розрізняють два види прибирання буряка: вибіркове та суцільне. Як же їх правильно проводити?

Перше вибіркове видалення рослин для використання в їжу починають з моменту проріджування, при цьому вибирають найбільш розвинені екземпляри. Другий етап часткового складання настає при досягненні овочем діаметра 30 мм. Бадилля не обрізають, на початку липня також видаляють коренеплоди зі стрілкою і використовують для приготування їжі, поки вони не стали твердими, інформує Ukr.Media.

Важливо своєчасно провести суцільне збирання врожаю буряків, тому що в результаті поспішного прибирання овочі будуть несмачними, а перші заморозки зроблять коренеплоди непридатними для зберігання.

Коли збирати буряки з грядки

Щоб овочі залишалися всю зиму соковитими, немов їх щойно викопали, слід знати: коли можна починати збір врожаю? За якими ознаками легко дізнатися, що буряк готовий до збирання і зберігання? У дозрілих коренеплодів:

  • нижні листочки пожовтіли, в’януть і підсихають;
  • товщина коренеплоду відповідає сорту;
  • з’являються характерні нарости на корені.

На жаль, велику увагу при виборі термінів збирання врожаю буряків слід приділяти прогнозам синоптиків. Наступ затяжних дощів призводить до надмірного накопичення вологи рослинами, великі коренеплоди розтріскуються, підгнивають, що призводить до втрат при зберіганні врожаю. Оптимальні умови для прибирання: настання стійкої сонячної погоди, зниження температури до 5°C.Зазвичай процедура починається в другій половині вересня, остаточний термін збирання буряків припадає на 1 листопада.

Як правильно прибирати буряк

Добре зберігаються тільки цілі рослини, а соковитий коренеплід легко пошкодити, тому поводитися з ним слід дуже обережно: не кидати, не зачіпати ножем. Іноді при збиранні врожаю буряків використовують лопати, але найчастіше коренеплоди видаляють висмикуванням, складають у лави, із здорових рослин середньої товщини вибирають маточники, які переміщують в окрему купу.

Землю з коренеплодів очищають зворотною стороною ножа і обрізають бадилля, залишаючи не менше 5 мм, щоб не пошкодити рослину. Отриманий урожай сортують, видаляють нетипові і пошкоджені рослини, потім складають овочі в заздалегідь приготовлену тару, виносять або вивозять з грядок.

Як зберігати буряк

Звільняють підвал від сміття, стелю і стіни білять вапном для дезінфекції. Можна зберігати прибрані овочі розсипом на підлозі, в засіках або ящиках, висота яких не вище 1 м.

Догляд за овочами при зберіганні полягає у підтриманні в підвалі оптимальної температури і вологості повітря, своєчасне провітрювання і утеплення приміщення. У кімнатних умовах овочі зберігаються не більше 2 місяців. Сухі маточники опускають у підвал в день збору, вологі необхідно просушити, однак, не варто їх опускати в підвал при температурі навколишнього повітря вище 10°C, слід зберігати в окремому ящику.Збір урожаю буряків — справа начебто звична, але має свої тонкощі, які обов’язково варто враховувати, щоб зберегти буряк свіжим до весни.