Головні правила зберігання картоплі зимою. Так ви збережете врожай до весни

Картопля один із найцінніших овочів в нашому раціоні. 50% страв складаються саме з неї. Багато хто вже давно купує в магазині неякісну, а інколи генномодифіковану картоплю з закордону, бо немає бажання займатися садівництвом. Але ті, хто зважується на таку важку працю, не завжди можуть врятувати свій врожай від зимівлі.

Дотримуючись цих правил зберігання, Ви не тільки врятуєте врожай, а також картопля буде смачна і корисна, бо вона домашня.

  1. Збирати врожай потрібно своєчасно. Висушіть та очистьте від бруду перед закладанням в погріб. Це попередить грибкові захворювання овоча.
  2. Обов’язково обробити погріб 5% купоросом з негашеним вапном, співвідношенням 1:1. Наносити в 2 етапи: нанесли, висушили, знов нанесли. Обробляти потрібно все: стіни, стелю, підлогу (просто посипати вапном), стелажі. Після цього добре провітріть.
  3. Відокремлюйте сорти. Ранні повинні рости і зберігатися окремо. Вони швидко псуються і є причиною захворювання інших бульб.
  4. Переберіть картоплю, пошкоджену відкладіть та першою використайте. Також розмежуйте за розміром, менша швидше грубішає, тому починайте споживати її першою.
  5. Зберігати картоплю в одному приміщенні можна тільки з буряком. Він поглинає в себе вологу, чим запобігає процесам гниття. Також не потрібно насипати картоплю до стелі, максимальна товща 1 метр.
  6. Обов’язково прикріпіть в погребі гігрометр, і тримайте температуру в межах +2 — +4, а вологість 80-85%. Так картопля знаходиться більше часу в стані спокою і поживні речовини не ферментуються.
  7. І остання умова, це періодичний огляд картоплі на наявність хворих бульб. Їх та тих, що з ними контактували, відберіть. Так хвороба не буде розповсюджуватись.

Смачної картоплі та гарних врожаїв!