Головні причини, чому не можна повторно кип’ятити воду. Ви маєте це знати.

Іноді, коли ми кип’ятимо воду для чаю або кави, в чайнику залишається вода. Найчастіше потім ми повторно її кип’ятимо. А чи знаєте ви, що таким чином ви можете завдати шкоди власному здоров’ю?

Ми постійно робимо так і думаємо, що якщо кип’ятіння води її стерилізує, то повторне кип’ятіння робить те ж саме. Але насправді повторне кип’ятіння небезпечно для нашого здоров’я. Чим довше кипить вода, тим вище в ній концентрація солей і інших речовин, передає Ukr.Media.

Навіть корисні для нас мінерали можуть бути небезпечні для здоров’я, якщо вони потрапляють в організм у великих кількостях. Як, наприклад, солі кальцію, які можуть призвести до виникнення сечокам’яної і жовчнокам’яної хвороби, якщо вживати їх у надмірних кількостях.

За словами доктора Анни Марії Хелменштайн, «якщо ви повторно кип’ятіть воду, намагайтеся робити це один, максимум два, рази. Не перетворюйте повторне кип’ятіння в постійну практику. Особливо варто уникати повторного кип’ятіння вагітним жінкам і людям, схильним до певних хвороб».

Що ж такого небезпечного містить вода, яку прокипятили кілька разів? Ви будете здивовані.

Миш’як

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), «питна вода становить найбільшу загрозу для здоров’я населення від миш’яку»

Прийом миш’яку може призвести до інтоксикації миш’яком. Фізичні наслідки подібного отруєння можуть проявлятися роками.

Передозування миш’яком призводить до периферичної нейропатії, шлунково-кишкових розладів, уражень шкіри, цукрового діабету, погіршення роботи нирок, серцево-судинних захворювань і навіть до раку.

Нітрати

Нітрати — речовини, які можна знайти скрізь. В ґрунті, в воді, в повітрі. Однак ці хімічні речовини можуть бути дуже шкідливі, коли, наприклад, використовуються в якості консерванту харчових продуктів, таких як м’ясні делікатеси, або при впливі високої температури, як, наприклад, при кип’ятінні води.

Коли нітрати зазнають впливу високих температур, вони перетворюються в нітрозаміни, які є канцерогенами.

Нітрати можуть призводити до багатьох захворювань, таких як лейкемія, лімфома Ходжкіна, різні форми раку, включаючи рак товстої кишки, сечового міхура, яєчників, шлунка, підшлункової залози та стравоходу.Фториди

Багато досліджень підтверджують шкоду фторидів, а їх присутність у питній воді може бути небезпечно для життя. Незважаючи на очевидність небезпечних наслідків від використання фторидів, уряд нічого не робить, щоб не допустити їх присутність у питній воді.

Згідно з даними Гарвардського університету, фториди можуть призвести до неврологічних та когнітивних порушень у дітей. У результатах досліджень, опублікованих у журналі Environment Health Sciences, стверджувалося, що фториди також призводять до зниження IQ у дітей.

Головні причини, чому не можна повторно кип’ятити воду. Ви маєте це знати.