Головні робити на городі в серпні, які варто виконати кожному, щоб мати гарний урожай.

У серпні для городників також є робота.

Не дарма кажуть, що «літо в серпні буває лише до обіду. А після нього — вже осінь». Вдень сонечко ще припікає, а до вечора може навіть заморозок початися. Ще ведуться нечисленні повторні посіви редиски і зелені, але подих осені вже відчувається, інформує Ukr.Media.

Не потрібно забувати, що в цей час помітно знижується середня температура ґрунту. Її значення коливається близько +12°C, внаслідок чого починає жовтіти і опадати листя у теплолюбних рослин. Щоб уникнути цього явища, треба застосовувати різні добрива. До вечора слід робити обприскування рослин.

Овочі

Часник

Зазвичай до середини серпня він вже прибраний. Це повинно бути зроблено до того, як цибулини часнику почнуть розпадатися. Якщо упустити цей момент — пекучий овоч буде погано зберігатися. Знаком служить пожовтіння листя — значить, можна висмикнути рослини та відправити на просушування на кілька днів в провітрюване сонячне приміщення під дахом. Після просушування стебла обрізають, залишаючи пеньочки близько 5 сантиметрів.

Цибуля

Якщо вона не встигає дозріти (товста шийка, зелене перо), то за 5-8 днів до дати передбачуваного прибирання вилами акуратно піднімають цибулини та обрізають частину коренів на відстані 5 сантиметрів від денця. Краще прибирати цибулю-ріпку в суху погоду, кілька днів просушити, обрізати перо (пеньок не менше 2 сантиметрів) і прибрати на зберігання.Буряк

У цей час дуже небезпечно допускати пересушування ґрунту між рослинами. Якщо немає дощів, необхідно, хоча б раз на тиждень рясно поливати (воду можна трохи підсолювати) буряк. Якщо рослини посаджені густо — їх проріджують до відстані 8 сантиметрів.

Томати у відкритому ґрунті

У прохолодну погоду вже на початку серпня обривають пасинки, верхівки та квіти. Якщо стоїть спека, все це можна зробити і в кінці місяця. Не забуваємо займатися профілактикою фітофтори. З настанням холодних ночей знімають всі помідори (навіть не дозрілі) з рослин, які ростуть на вулиці.

Томати в теплиці

В цей час варто відкласти різні хімічні добрива в сторону. Краще за все використовувати йод, один флакончик якого (10 мл) варто змішати з 10 літрами води. Цим розчином слід обприскувати рослину через кожні 3 дні. Для самих плодів рекомендується використовувати хлористий кальцій.

Капуста

В кінці літа ця рослина потребує догляду. Щоб отримати хороший урожай, потрібно виконувати наступні дії. Для початку потрібно відгребти ґрунт від рослини. Потім слід полити капусту розчином, для якого потрібно змішати 1 склянку солі і відро води. Далі відбувається підгортання рослини. Також раз на 15 днів потрібно поливати капусту розчином кальцієвої селістри. На один кущ потрібно приблизно пів літри даної речовини. Для цього ще використовують вапняне молочко.

Плодові дерева і кущі

Якщо стоїть суша, їх обов’язково поливають, незалежно від віку та наявності врожаю на гілках. Не можна в кінці сезону вегетації вносити азотні добрива. Але не завадить внести фосфор і калій, підвести підпори під гілки, навантажені плодами.

Малина

Її пагони, що принесли плоди, вирізують одразу після збирання ягід, не забуваючи видалити частину молодих пагонів (слабких, вигнутих). Рослини також підживлюють фосфорно-калійними добривами. Під рослинами розкладають компост, розкидають золу.

Смородина

Можна видалити всі потворні, які заважають вільній циркуляції повітря, хворі пагони. Також слід використовувати добрива: суперфосфат і калій. Їх рекомендується вносити разом з водою в суху погоду під час поливу.

Полуниця

Закладають нові плантації, продовжують доглядати за старими.Квітник

Поки квіти ще радують нас своєю красою та ароматом. Пишно цвітуть гладіолуси, тигридії, бульбові бегонії, рудбекії, багаторічні жоржини. Цвітуть однолітки: флокси, левкої, резеда, годеції, диморфотеки.

Але вже настав час подбати про те, як виглядатиме ваш квітник наступного року. Для цього потрібно зайнятися посадкою нових багаторічників. Рекомендується також омолодити застарілі квіти і пересадити ті, що занадто розрослися.

Потрібно не забувати, що перед тим як купувати цибулини нових рослин, слід спочатку підготувати ґрунт. Багато людей нехтують цим правилом, внаслідок чого наступного року багато рослин не проростають через занадто пізню посадку.

Квіти в кінці серпня починають накопичення поживних речовин на зиму, тому обов’язково потрібно використовувати підгодівлі мінеральними солями. Полив варто зменшити, оскільки рослинам до кінця літа стає менше необхідна вода. Квіти в цей час не потребують притінення через те, що освітленість в серпні зменшується. У рослин слід прищіпнути верхівки. Також потрібно прибрати пагони, які пересохли і повикривлялися. Якщо це зробити вчасно, то до кінця осені стебла рослин значно зміцняться.

Багаторічники

У серпні можна зайнятися пересадкою і діленням кущів. Частіше (кожні 2-3 роки) розсаджують багаторічні айстри, королицю, рудбекію, астильбу.

Через 4-5 років після посадки і хоча б через місяць після завершення цвітіння можна ділити цибулини лілій.З середини серпня можна розсаджувати флокси, старі півонії, які стали гірше квітнути. У другій половині місяця можна зайнятися розподілом дельфініума, лілейника, піретруму.

Однорічники

За ними продовжуємо доглядати: поливати, прополювати, рихлити ґрунт, збирати насіння, яке дуже складно зберегти до весни. Багато рослин сохне, внаслідок чого нерідко гине. Для того щоб уникнути такої ситуації, насіння слід зберігати за температури від + 7 до +14°С, бо в даних умовах зародкам насіння легше дихати.

Пересаджування розсади на постійне місце

Серпень — Оптимальний час для проведення цієї роботи. Молоді дельфініуми, гайлардії, королицю, мальви, наперстянки, віоли в кінці серпня встигнуть наростити нормальну кореневу систему і успішно переживуть зиму.