Головні секрети вирощування пекінської капусти, щоб була велика та смачна

В Пекінській капусті міститься багато біологічно-активних речовин, які дуже корисні для людського організму, бо є цінним дієтичним продуктом.

«Пекінка» являється скоростиглою рослиною, формуючи розетку листків уже на 30-40 день після сходів, а на 50-60 день утворюють качан. Однак, часто трапляється, що вона замість качану відрощує стрілку з жовтими квітами.

Тому, багато городників її вважають примхливою, яку дуже не просто виростити.

Перша причина такого явища – це не вчасний її посів. Правильно пекінку сіють рано навесні чи наприкінці літа.

Другою причиною є грамотний підбір насіння капусти. Це мають бути перевірені роками виробники, що є запорукою якісного насіння. Дуже непогані гібриди з Голандії — це Монако F1 та Ніка F1, яке добре сходить й дає гарні качани капусти.



Агротехніка вирощування.

Вирощують пекінську капусту розсадою чи прямим посівом насіння в землю на ділянці, щоб уникнути стресу під час пересадки розсади. Робити це потрібно в середині квітня не пізніше. Висаджуйте капусту на ділянку після редьки, салату та гірчиці на добре освітленому місці. Підготуйте посадкові ямки на дно яких покладіть перегній чи компост, а після добре полийте. Посійте насіння та присипте сухою землею, ущільніть й встановіть зверху пластикові стаканчики або пляшки зі зрізаним дном. Це збереже рослини від перепаду температури та поворотних заморозків. Коли встановиться тривало тепла погода, пляшки приберіть.

Доглядати пекінську капусту так, як будь-яку її сородичку: регулярний полив, прополювання та мульчування.

Посів влітку.

Літній варіант посіву пекінської капусти передбачає посів її в період другої половини липня за наступною технологією.



Попередні культури, які росли до цього на грядці: цибуля, часник, ранні огірки. Зробіть борозни, ретельно пролийте їх та посійте на певній відстані сухе насіння, присипте його сухою землею й прикрийте травою.

Захист сходів від хрестоцвітої блішки. Опудріть кущі капусти деревним попелом чи встановіть липкі пастки. Щільні качани капусти добре будуть зберігатися впродовж всієї зими при температурі 5-7°С, але спочатку оберніть качани харчовою плівкою.