Головні секрети вирощування перцю, щоб був великий та м’ясистий

Перець є смачним та корисним овочем, який залюбки вживають свіжим й консервованим. Щоб вдалося отримати його багатий врожай, пропонуємо скористатися декількома дієвими порадами.

Вибирайте якісне, районоване насіння, яке пристосоване до вашої кліматичної зони. В тих регіонах де часто стоїть прохолодна та нестійка погода, вирощувати краще солодкий перець раннього строку дозрівання.

Терміни посіву.

Перець зазвичай вирощують розсадним способом. Висаджуйте сіянці у відкритий ґрунт після загрози заморозків, при температурі ґрунту +15..+17°C та віком 60-80 днів. Висівайте ранні сорти на початку березня, середньо та пізні в середині лютого.

Пророщування насіння.

У теплому приміщенні насіння зійде на 7-10 день. Варто його перед посівом протравити та дати йому трішки прорости. Від кореневої гнилі замочіть його у розчині води та алое в пропорції 1:1.

Після того, як насіння набрякне, загартуйте його протягом 10-12 годин у холодильнику, а через 12 годин цю процедуру повторіть. Як тільки насіння проклюнулося, висівайте його в підготовлену землю.

Посів насіння перцю у одноразові ємності.

Розсада перцю не любить пікіровки, тому буде краще сіяти насіння відразу у півлітрові ємності, торф’яні стаканчики або таблетки. Насіння покладіть на ґрунт та присипте невеликим шаром землі.

Підгодівля та полив розсади.

Поливайте молоді рослини два рази на 7 днів, зволожуючи всю земляну грудку та підтримуйте на рівні 60-65 % вологість повітря у приміщенні.

Підживлення розсади проведіть у фазі двох справжніх листочків. Це може бути рідке органо-мінеральне добриво: Агрікола, Малишок, Ідеал та інше. Підгодівлю та полив проводьте кожні 7-10 днів.

Оберіть місце висадки для перцю.

Перець любить освітлене місце та родючу землю з нейтральною реакцією без протягів. Не можна висаджувати на грядку розсаду перців після пасльонових культур.

Теплі грядки.

Перець можна вирощувати на теплих грядках або в теплицях.

Він не любить різкого коливання температури, тому розташуйте в теплиці наповнені водою пластикові пляшки. Тоді вода в пляшці вдень буде нагріватися, а вночі — віддавати тепло.

Сусіди для перцю.

Добрі сусіди — це базилік, цибуля, чорнобривці, настурція та часник. Вони захищають перці виділяючи фітонциди, від хвороб та шкідливих комах.

Погані — це фенхель та кріп, бо вони можуть пригнічувати зростання перцю. Не садять біля перців пасльонові та бобові культури.

Догляд за перцем.

Дорослі перці потрібно вчасно поливати та підгодовувати. Це повинна бути тепла відстояна вода, з інтервалом раз на 4-6 днів. Після варто розпушити землю на глибину 1,5-2 см та замульчувати. Підгодовуйте перець не менше 2-4 разів на протязі сезону, чергуйте при цьому мінеральне з органічним добривом. Через 14 днів після висадки розсади в ґрунт, проведіть перше підживлення розчинивши у відрі води 30 гр. суперфосфату, 25 гр. сульфату калію та 15 гр. сечовини й пролийте ним перці під корінь.



При появі на перцях зав’язі, проведіть друге підживлення. Для цього розведіть у 10 л. води 10 гр. карбофосу та по 25 гр. сульфату калію й суперфосфату. Дві підгодівлі перців буде достатньо. При сповільненні в зростанні перців, підживіть його раз на 14 днів.

Формування перцю.

Перці потрібно формувати, окрім низькорослих сортів.

При появі на перцях першої квітки, її варто зірвати, щоб рослина спрямувала свою енергію та наростила зелену масу. Після вкорінення та адаптування розсади, можна починати формування. Нижні бічні пагони видаліть до першого розгалуження, а також коронну квітку, яка розташовується на верхівці головного пагона.

На кущах залиште не більше 20 плодів. На початку вересня видаліть нові квіти, щоб врожай встиг достигнути.