Головні справи, які потрібно обов’язково зробити в липні в саду

Липень – місяць-екватор, час підбиття проміжних підсумків.

У порівнянні з посадковим травнем і врожайним серпнем, липень можна було б назвати місяцем перепочинку. Клопоти й тривоги, пов’язані з посівними роботами, залишилися позаду, до спекотної жнив поки ще далеко, але пильний дачник не дрімає і продовжує нести свою вахту на рідних шести сотках, інформує Ukr.Media.

Тому ось вам список справ у саду в липні:

1. Підгодуйте ягідні чагарники. Липень — час дозрівання ягід. Недолік поживних речовин позначиться на якості врожаю. Якщо на вашій ділянці ростуть малина, смородина або аґрус, подбайте про те, щоб вони не відчували дефіциту макро — і мікроелементів.

2. Регулярно поливайте чагарники і дерева. Недолік вологи позначається на рослинах набагато гірше, ніж дефіцит поживних елементів. У багатьох регіонах липень — найспекотніший місяць року, тому саме в цей період особливу увагу варто приділяти саме поливу дерев і чагарників. Приблизні норми поливу:

  • молодий кущ — по 1-2 відра води (10-20 л);
  • дорослий кущ — по 3-4 відра;
  • неплодоносний саджанець — 3-5 відер (30-50 л);
  • 3-5-літнє дерево — 5-8 відер (50-80 л);
  • 7-10-літнє дерево — 12-15 відер (120-150 л).

3. Захистіть свій урожай від птахів. В липні вже дозріли черешні і вишні. До цього ж часу встигає підрости і набратися сил молоде покоління птахів. Вберегти врожай від пернатих сусідів допоможуть прапорці з фольги, які розвіваються на вітру або накинута на чагарник стара рибацька сітка.

4. Проведіть обрізку. Липень — саме час для видалення «зайвих» гілок, які встигли нарости на деревах з часу їх останньої обрізки. Позбавтеся від усієї прикореневої порослі та всіх вертикально зростаючих пагонів на верхньому ярусі гілок. Частково видаліть сильні пагони, які з’явилися на черешні і сливі після зниження крони. Приведіть у порядок скелетні гілки дерев.5. Закладіть основу майбутнього врожаю. Саме в липні починають закладатися плодові бруньки, які і стануть основою вашого врожаю в наступному році. Тому важливо, щоб в цей період рослина не відчувала потреби в поживних речовинах. Позакореневе підживлення комплексними добривами — як раз те, що потрібно вашим деревам і чагарникам.

6. Своєчасно збирати ягоди. Збір ягід — справа відповідальна і не терпить зволікань. Варто вам тільки видволіктися і вчасно їх не зняти, як вони одразу ж потраплять на «шведський стіл» до ваших пернатих сусідів, стануть приманкою для шкідників-ласунів або просто згниють, павши жертвою якогось грибка зі складною назвою.

7. Подбайте про полуницю. Після того як ви знімете з кущика останню червону ягідку, не забудьте сказати «спасибі». Розпушіть ґрунт навколо рослин і простимулюйте зростання кореневої системи, окучивши кущики. Ну і звичайно, не варто забувати про регулярну обрізку вусів. Своєчасна «стрижка» швидкозростаючих вусів (якщо ви не збираєтеся використовувати їх для розмноження) підвищить зимостійкість вашої ягідної красуні.

8. Приведіть у порядок прищепний інструментарій. Саме час розпочати підготовку до літнього щеплення. Щоб все пройшло без ускладнень, заздалегідь перевірте інструменти для обрізки. Навіть раціональний садівник, який не тримає у своєму робочому арсеналі нічого зайвого, має у своєму ящику ці інструменти.

9. Займіться щепленнями. Якщо ви хочете виростити великий сад, використовуючи при цьому мінімум коштів, значить, прийшов час взятися за окуліруваний ніж і приступити до щеплення сплячим вічком. Однак не забудьте попередньо прополоти і обробити ґрунт у пристовбурних колах.10. Зберіть насіння кісточкових культур. Гарна новина для тих, хто хоче отримати невибагливий життєздатний саджанець, який без шкоди переживе навіть найсуворіші зими і при цьому покаже стабільно високу врожайність — це реально. Однак перш ніж приступити до процесу вирощування, вам доведеться заготовити відповідний посівний матеріал. Для цього акуратно вийміть насіння вишні, аличі або будь-якої іншої кісточкової культури з повністю дозрілих плодів, потім ретельно їх промийте і просушіть.