Готовимо свій город до зими. Корисні поради для городників, які варто взяти на замітку.

Осінь вже повноправно вступила у свої права, зібрано багатий урожай овочевих культур, і зовсім скоро садову ділянку необхідно буде привести в порядок.

Сьогодні хочемо розповісти вам про те, як треба готувати свій город до зими, інформує Ukr.Media.

Багато городників після збору врожаю одразу починають висмикувати старе бадилля, збирати листя й куди-небудь складати. Часто нагрібають вилами купи і кудись це все несуть, при цьому гублять на ходу гілки, листя по всій ділянці. Ми не радимо так робити — тим самим, ви поширюєте всі хвороби, і ділянка також стає зараженою.

Для початку обробіть рослини розчином проти хвороб. Наприклад, візьміть 40 г ХОМа і розведіть у 10 л води. Цим розчином обробіть всі грядки на вашій ділянці. Через тиждень можна починати обробку проти шкідників: 60 г Карбофосу на 10 л води. Методом обприскування, не прибираючи старі рослини, прямо по бур’янах та листю обробляйте всю свою ділянку. Після цього починайте прибирати всі старі засохлі рослини. Виривайте з корінням, але не кидайте кудись в купу, а складайте на який-небудь матеріал (наприклад, укривний матеріал з грядок). Потім забирайте в компостну яму і накривайте темною плівкою. В компостній ямі все сміття перегорить і бур’яни гинуть.Далі перекопуйте ґрунту на глибину 25-30 см. Але землю ми не радимо розрівнювати граблями. Краще залишити в такому перекопаному вигляді на зиму, щоб загинули всі личинки шкідників, що знаходяться в землі.

Коли грядки вичищені від рослин і листя, внесіть комплексне мінеральне добриво: на 1 м² ґрунту внесіть рівномірно 0,5 ст. ложки нітрофоски. Після цього грядку перекопуйте на глибину 20-25 см. Тільки після таких процедур город до зими готовий і можна спокійно зайнятися садом і домашніми справами.