Готуємося до посадки полуниці: де садити, чим підживити, щоб мати гарний урожай

Ось і прийшов час для осінньої посадки полуниці. Тепер треба вибрати правильне місце, добре його підготувати, придбати розсаду − і можна приступати.

Треба дуже відповідально підійти до процесу, інформує Ukr.Media.

Насамперед треба визначитись, скільки кущів суниці ми будемо садити, адже від цього залежить розмір грядки, вибір місця… Найкраще посадити стільки суниці, скільки зможете нормально обробити, бо суниця вимагає великої уваги до себе: то заросте бур’янами, то з землі її випре, то з вусами треба боротися.

Дуже важливо підібрати для суниці сонячне місце. Тут, як мовиться, сім разів відміряй, один відріж. Добре росте вона на грядках, захищених від вітрів. Бажано там, де взимку з грядки не здуває сніг. Звичайно, кущі можуть рости і в тіні, але там вони зазвичай дають листя, а не ягоди.

Якщо такого місця немає, то можна створити захист від вітру з соняшника чи кукурудзи, посаджених у два ряди.

Суниця краще росте на рівних ділянках або невеликих схилах. Ідеально, якщо похил на південний захід. Садять кущі в середній частині схилу. Верх і низ для посадки не годяться.

Після кого садити?

Зверніть увагу на кислотність. Суниця росте на нейтральних і слабокислих ґрунтах. Тому кислі ґрунти треба провапнувати. Найкраще вапно внести за 1-2 роки до посадки. В крайньому випадку, за два-три місяці.Часто суницю садять на насипних грядах висотою 25-30 см. Тут успіх залежить від того, якої ширини гряди. Якщо зробити їх вузькими, як ребра, то вони швидко пересихають, коріння у них перегріваються. Якщо ширше, то суниця відчуває себе набагато комфортніше. Садити її потрібно не на вершину гряди, а трохи збоку — верхівка швидко пересихає.

Суниця найкращий врожай дає на другий-третій рік життя, тому її кожні три-чотири роки пересаджують на нове місце. Повертати на колишнє місце посадки не можна 2-3 роки. Важлива і сівозміна, бо суниця добре росте після часнику, цибулі, редиски, петрушки та іншої зелені, моркви, бобових, сидератів.

А після пасльонових і гарбузових садити її небажано, щоб зменшити ймовірність ураження кореневими гнилями і нематодою.

Трохи добрив

Коріння суниці проникають залягають неглибоко і, в основному, в найбільш родючих ділянках ґрунту. Тому місця з худими ґрунтами для суниці не підходять і вимагають багаторічного поліпшення. Посадки треба розташовувати подалі від малини. В цьому випадку менше проблем з малиново-суничним довгоносиком.

Оскільки суниця довго росте на одному місці, то перед посадкою треба зарядити ґрунт добривами. На обрану ділянку вносимо напівперепрілий гній, перегній або компост (8-10 кг одного з трьох на м²), деревної золи (200 г), калійних добрив (20 г). Свіжий гній і хлорвмісні добрива протипоказані.Якщо хочете посадити суниці восени, то треба внести добрива за пару тижнів до посадки.

Саджанці по ГОСТУ

Від саджанців багато в чому залежить доля врожаю. Тому купуйте саджанці, якщо вони:

  • кремезні однорічні рослини, які мають розетку з 3-5 листочками;
  • коренева система добре розвинена і не коротше 5 см;
  • верхівкова брунька (сердечко) міцна і добре розвинена;
  • діаметр ріжка не менше 1,5 см;
  • розсада не повинна бути видовженою, яка переросла або, навпаки, кволою.