Густа та смачна домашня сметана. Два кращі рецепти приготування

Пропонуємо приготувати власноруч смачну натуральну домашню сметану всього з одного літра селянського молока чи магазинного.

Спосіб № 1.

Візьміть магазинне молоко жирністю 3,5-4,5%. Підготуйте водяну баню, застеліть дно невеликим рушником, вставте літрову банку з молоком та залийте ємність теплою водою по плечики.

Поставте ємність на вогонь, дайте воді в ній закипіти й нагріти таким чином, щоб молоко майже закипіло. Після відразу дістаньте банку з молоком та охолодіть його, але не повністю, щоб воно залишилося трохи теплим. В таке молоко влийте завчасно придбану спеціальну закваску чи додайте 2-3 ст. л. звичайної сметани. Все ретельно перемішайте, вкутайте рушником та залиште в теплі на 40-60 хвилин. Після відкиньте цю масу на застелений марлею друшляк та дайте зайвій рідині збігти.Спосіб № 2.

Для цього рецепту потрібні 10-20% вершки. Доведіть їх майже до кипіння та охолодіть до 60°С. Таке молоко змішайте з закваскою «Орсік», з йогуртом або сметаною. Налийте в стерильну скляну банку, тепло вкутайте та залиште в теплі на 8 годин чи до ранку для ферментації.

Вранці приберіть банку зі сметаною до холодильника, щоб процес ферментації припинився.

Приємного апетиту!