Івана Купала: що заборонено робити в цей день, та які є традиції

З 6 на 7 липня, в народі відзначають свято Івана Купала. Цей день окутаний великою кількістю обрядів, ворожінь та має язичницьке походження. Тому, церква не схвалює гуляння цього свята.

Що заборонено робити на Івана Купала.

В цю магічну ніч прокидається вся лісова нечиста сила: русалки, відьми, змії, лісовики, водяники та інші. Тому, не можна в цей час купатися, особливо дітям, вагітним й літнім людям.



Також, в це свято не варто брати в борг, віддавати або продавати щось, бо злидні та нещастя довго слідуватимуть за родиною.

Не можна підіймати гроші, навіть великі суми. Краще відвернутися та пройти мимо.

Традиції на Івана Купала.

В ніч на Івана Купала, нечисть покидає водойми й вода набуває особливу цілющу силу, яка очищає тіло від зла та наповнює здоров’ям і красою. Тому, рано вранці 7 липня, необхідно вмитися росою.



Дівчата в цей час плетуть вінки з польових трав, пускають їх на воду та спостерігають, що відбудеться. Якщо вінок швидко відпливає від берега – то молодицю чекає вдале заміжжя й щасливе життя, а якщо відразу тоне, чекати нареченого в цьому році не варто.

Напередодні свята люди збирають лікарські трави та майструють з них Іванівські віники, які потім використовують в лазні. Або просто вішають його в оселі, щоб мати щастя та здоров’я в родині.

Традиційним обрядом вважається розпалювання багаття на березі річки. Молодь стрибає через нього, щоб очиститись. Також, у святковому вогні спалюють речі хворої людини, щоб позбутися хвороби.


Івана Купала: що заборонено робити в цей день, та які є традиції