Картопля померзла: що потрібно робити, щоб відновилася

Садити картоплю навесні чи на початку літа ризиковано, бо ще можливі нічні заморозки. Сходи можуть замерзнути. Тому, слід знати, як правильно вчинити в такому випадку.

Деякі сорти картоплі здатні витримувати до 3 градусів морозу. При нижчій температурі міжклітинний простір вкривається льодом, через що корені та вся система рослини гинуть. Лід перешкоджає росту та розвитку картоплі. Якщо льоду немає, то картопля витримає температуру навіть 7 градусів морозу.

Замерзлу картоплю можна врятувати декількома способами.

Обприскування водою.

Обприскайте посадки водою зі шланга крізь дрібний розпилювач. Процедура проводиться вранці, щоб вода, що ще не розтанула не почала перетворюватися на лід та не розірвала клітини. Потім забезпечте рослини затінком за допомогою картону, плівки або лопухів. Так вода буде танути повільніше.

Азот та калій.

Заморозки не дають картоплі нарощувати зелену масу. Можна удобрити посадки коров’яком. Для цього на відро води додайте 1 літр добрива, перемішайте та розведіть водою в пропорції 1:1. Полийте бадилля й додатково посипте ґрунт під кожним кущем по 300 грамів попелу. Він надасть вітаміни та мікроелементи.