Каструлі, які краще викинути з дому, щоб не завдати шкоди своїм рідним

Каструлі – це невід’ємний кухонний посуд, без якого не обходиться жодне приготування їжі. Існує багато видів каструль й деякі з них є небезпечними для здоров’я людини.

Пропонуємо дізнатися від яких каструль краще відмовитися, щоб не отруїтися важкими металами.

  1. Алюмінієва каструля вважається дуже небезпечною в плані ризику отруєння важкими металами. Така каструля покрита захисною оксидною плівкою, на якій швидко з’являються подряпини й при контакті з кислотами, які міститься в продуктах, плівка руйнується та виділяються сполуки алюмінію, які потім потрапляють разом з їжею в організм. Варити варення, компоти або готувати овочі в алюмінієвій каструлі не можна. А ось в алюмінієвій каструлі з тефлоновим покриттям можна готувати будь-які страви, але таке покриття теж легко дряпається та стирається. А ще тефлонове покриття при нагріванні вище 200 градусів Цельсія розкладається та виділяє токсичні гази, які можуть потрапити в дихальні шляхи.

Найкраще покриття алюмінієвої каструлі — це кераміка. Керамічне покриття безпечне для здоров’я людини, воно чудово витримує високі температури, але руйнується від різких перепадів температури. Каструлю з таким покриттям не можна дряпати металевими кухонними предметами.

Важливо, під час покупки каструлі з керамічним покриттям, потрібно вимагати відповідний сертифікат, щоб бути впевненим у відсутності в складі свинцю.

  1. Каструлі з нержавіючої сталі вважаються більш-менш безпечними, але при умові правильного користування. Під час приготування, не слід допускати підгоряння страви, тобто перегріву. Справа в тому, що нержавіюча сталь — це сплав важких металів: нікелю, хрому, іноді молібдену та титану. І при перегріванні ці метали можуть потрапити в їжу. Якщо колір каструлі змінився після приготування їжі, нею краще більше не користуватися.
  2. Сталева каструля теж вважається безпечною та довговічною. Перевірити якість сталі можна, притуливши до каструлі магніт. Якщо магніт не намагнічується, значить каструля з високоякісної сталі. Також, про якість сталі свідчать літери та букви, які повинні бути зазначені на дні каструлі з нержавіючої сталі. Якщо маркування немає, краще не купувати таку каструлю.
  3. Емальовані каструлі найбільш популярні серед покупців. Вони доступні, мають гарний дизайн та безпечні для здоров’я людини. В них можна готувати різні страви та зберігати їх довгий час. Такі каструлі мають захисну склоподібну плівку, яка стійко витримує високі температури, кислотності їжі та інші фактори, які можуть пошкодити емаль. Однак, чого не можна робити з емальованою каструлею, так це допускати підгоряння їжі та падіння, інакше емаль може тріснути й відстати від каструлі.
Каструлі, які краще викинути з дому, щоб не завдати шкоди своїм рідним