Кілька гарних способів, які допоможуть впоратися з борошнистою росою на трояндах

Борошнистою росою хворіють овочі, декоративні, плодові рослини та квіти. Це найпоширеніша грибкова хвороба при виявленні якої, негайно, потрібно приймати міри по її усуненню. Головною ознакою цієї хвороби, що зветься «борошниста роса» — це на листках рослини з’являється білий наліт, ніби листя припорошене борошном. При неправильному догляді за культурою, а саме  надмірне чи недостатньо зволоження, погане розпушення ґрунту, надмірне внесення азотних добрив у землю. Нальотом може вкриватися листя, стебло, квітки та бутони троянд.

Засоби для усунення захворювання:

  1. Розчином господарського мила.

Самий простий спосіб профілактики та лікування — це обробити кущі троянд розчином на основі господарського мила та соди, у 5 літрах гарячої води розчиніть 0,5 шматка потертого на терці господарського мила та 25 грамів кальцинованої соди. Обприскайте кущі 3 рази з перервою у тиждень.

Головна умова перед застосуванням засобу, видаліть хворе листя, бліді бутони та гілки, лише тоді ретельно обробіть рослину.

  1. Мідним купоросом.

З грибковою хворобою на трояндах добре справляється мідний купорос. Розведіть у гарячій воді (250 мл) мідний купорос (5 гр.). Далі влийте цей розчин у п’ятилітрове відро з водою, розмішайте та розпочинайте обприскування. Щоб розчин краще прилипав до поверхні рослин, додайте до нього рідкого мила 100 мл.

  1. Розчином марганцівки.

Кристали марганцівки 2,5 грамів додайте до 10 літрів води. Рідина повинна бути яскраво-рожевого кольору, обробіть нею трояндові кущі, які пошкодила борошниста роса. Краще провести цей обробіток для профілактики, щоб завчасно попередити захворювання.

  1. Застосування фунгіцидів.

Фунгіциди — це препарати, які борються з грибковими захворюваннями, такими як борошниста роса та фітофтороз. Його можна використовувати на будь-якій стадії хвороби.

«Фітоспорин-М»

Має заслужену популярність у городників та садівників. Цей біопрепарат не тільки лікує хвороби рослин, а й знезаражує замочене у ньому насіння. У цьому препараті міститься жива ґрунтова мікрофлора, яка допомагає трояндам здолати хворобу. Порошок «Фітоспорину» розведіть теплою водою у пропорції 1:2. Рідку ж форму препарату розводити не варто він вже готовий до використання.

«Алірин-Б»

Приналежність цього препарату до біологічно-активних фунгіцидів, має форму пігулок. Використовують його у профілактиці та лікуванні борошнистої роси.

Приготуйте розчин: у 10 літрах води розчиніть 2 пігулки засобу. Захищає він рослину 7-20 днів. Уражені кущі обробляйте цим розчином один раз на тиждень, на протязі місяця.

«Фундазол»

Цей системний препарат має широкий спектр дій, готують його на основі бактерицидної речовини — беномілу. Він добре бореться з грибковими хворобами. Щоб побороти борошнисту росу на трояндах, проведіть обприскування розчином «Фундазолу», на 10 літрів води 10 грамів порошку, не менше трьох раз. Обов’язкове, суворе дотримання інструкції та заходів безпеки, тому що цей препарат являється пестицидом, високотоксичним для людей та домашніх тварин.

«Тілт СЕ»

Формою випуску цього препарату є ампула чи каністра. Його використовують для захисту зернових й декоративних культур від ураження грибковими хворобами. Водним розчином лікують стебла та листя, препарат пропіконазол вбиває спори будь-яких грибків.

Фермерські господарства широко застосовує цей препарат. Він дуже ефективний, але має високий клас токсичності, перевищувати дозу не припустимо, це призведе до загибелі культур. Співвідношення препарату 0,4-0,6 мл на один літр води.

«Топаз»

Цей препарат має приналежність до протигрибкового засобу останнього, новітнього класу. Він діє системно на патогенні грибки, їх спори та міцелій. Має відносну безпеку. Щоб вилікувати кущ троянди від грибкової хвороби, візьміть 4 мл препарату «Топаз» та розчиніть у 10 літрах води. На протязі усього сезону проведіть 2 чи 3 обробки з інтервалом у 20-25 днів.

«Максим»

Швейцарський комбінований фунгіцид, він має гнітючу дію на ріст патогенних мікроорганізмів. Він є природний антибіотик, що зберігає природну мікрофлору землі. Випускають його у формі рідини для подальшого розведення водою. Приготуйте розчин: на літр води додайте 2 мг засобу.

  1. Настою деревного попелу.

Це дуже популярний серед городників та садівників засіб, його вважають № 1. Ним живлять, лікують та відганяють шкідливих комах. Для лікування трояндових кущів від борошнистої роси, приготуйте такий розчин: у 10 літрах киплячої води розмішайте 1 кг деревного попелу. Його приготуйте заздалегідь, бо настоювати прийдеться 7 днів. Потім процідіть та використовуйте. Діє він дуже м’яко, тому обробляйте пошкоджені хворобою кущі через день на протязі тижня.

Кілька гарних способів, які допоможуть впоратися з борошнистою росою на трояндах