Ккращі народні способи, які допоможуть боротися з колорадським жуком

Досвідчені городники радять використовувати кілька способів, щоб повністю позбавити від колорадського жука свою ділянку. Різноманіття застосовуваних засобів матиме належний ефект у боротьбі з цим злісним овочевим шкідником.

Деякі городники не хочуть застосовувати хімічні засоби боротьби з цим комахам, щоб не нашкодити овочевим культурам. Є багато безпечних засобів, які допоможуть позбавити город від шкідника. Ukr.Media

Як боротися з колорадським жуком народними способами:

Настій полину. Можна приготувати настій з полину. Для цього слід порубати 5-6 гілочок полину звичайного і залити їх відром окропу. Настояти складу протягом ночі, потім процідити і обприскати заражені рослини. Цей засіб не слід застосовувати дуже часто, бо він може гальмувати розвиток овочевих культур.

Дуже хороший ефект дає припудрювання кущів картоплі (томатів, баклажанів) просіяних золою. Найбільш згубною вважається березова, але хороші результати показує і будь-яка інша. Рекомендується робити це вранці, поки листя ще вологе від роси, або після дощу. Навіть при одноразовому запиленні (з розрахунку 10 кг золи на 1 сотку) через 1-2 доби, як правило, гинуть і личинки, і дорослі жуки.

Припудрювання кукурудзяним борошном. Дія методу ґрунтується на здатності частинок кукурудзи помітно збільшуватися в об’ємі при намочуванні. Розбухаючи в шлунку жука, кукурудзяна мука викликає його загибель. Такі припудрювання теж роблять по вологому від роси листю.Гірчицю з успіхом застосовують проти колорадського жука. 50 г гірчичного порошку розчинити у відрі води. Потім в розчин слід додати 100-150 мл 9% столового оцту. Бадилля обробити за допомогою віника або обприскувача.

Шкаралупу і листя волоського горіха можна використовувати для приготування настою, призначеного для обробки рослин від колорадського жука. Буде потрібно 300 грамів шкаралупи і 300 грамів висушеного листя. Їх необхідно залити відром окропу і настояти протягом тижня.

Посипання міжрядь тирсою. Вже давно помічено: якщо посипати землю між кущами картоплі свіжою сосновою (або березовою) тирсою, жук починає обходити плантацію стороною — він чутливий до запаху свіжого дерева. До цвітіння це треба робити 1 раз у 2 тижні, а після — 1 раз на місяць.

Настій з чистотілу ефективно допомагає в боротьбі зі шкідником. Рецепт приготування: 1,5 кг свіжої трави залити 10 л окропу, настояти протягом 3 годин. Потім додати 1 літр 1,5% хлористого кальцію (у пропорції: 15 г на 1 л води).

Досить ефективним залишається найдавніший спосіб боротьби — ручне збирання жуків і механічне знищення личинок. Під час збору не рекомендується роздавлювати жуків в міжряддях (як це часто народ і робить) — їх потрібно збирати в банку з міцним соляним розчином на дні. Якщо плантація картоплі невелика і ви зможете регулярно оглядати рослини, то ваш урожай не постраждає.

Для кращого прилипання в робочі розчини додають мило (рідке або господарське).

Рослинні розчини рекомендується чергувати — жук швидко адаптується до одного подразника.Найкращим часом для обробки вважається ранок або вечір, так будь-які настої довше затримаються на поверхні листя. Обробку слід проводити 1-2 рази на тиждень, останню обробку робити не пізніше, ніж за 20 днів до збору врожаю. Використовувати настої і розчини необхідно відразу, всі природні засоби не можуть зберігатися довгий час.

Ккращі народні способи, які допоможуть боротися з колорадським жуком