Коли і як правильно садити помідори на розсаду у 2023 році згідно з місячним календарем

Смакові властивості іноді залежать від часу висадження томатів. Існує декілька методик, щоб дізнатись, коли слід висіяти насіння. Зазвичай садівники користуються Місячним календарем, який впливає на рослини. Також, не забувають враховувати кліматичні умови та сорти томатів. Можна сіяти томати у лютому, березні, квітні, травні та навіть у червні.

Сприятливі дати для посіву:

  • Висадка насіння у лютому – з 2 по 15.
  • Висадка насіння у березні – з 3 по 17.
  • Висадка насіння у квітні – з 2 по 15.
  • Висадка насіння у травні — з 1 по 15 та 31.
  • Висадка насіння у червні – з 1 по 13 та 30.

Не варто садити насіння:

  • Лютий – 1 та 16.
  • Березень – 2 та 18.
  • Квітень – 1, 16 та 30.
  • Травень – 16 та 30.
  • Червень – 14 та 29.

Ранні сорти ростуть  від 90 до 100 днів, пізні від 115 до 130, середньостиглі від 100 до 105 днів.

Від замочування насіння до молодих саджанців у середньому повинно пройти від 64 до 80 діб. Перед пересаджуванням у землю ранньостиглих сортів повинно пройти від 40 до 50 діб, середньостиглих від 50 до 60 діб, пізніх – від 60 до 70 днів.

Ріст томатів залежить від кліматичних умов та регіонах, де їх вирощують.

Основні етапи вирощування томатів:

  1. Підготовка посівного матеріалу.

Оберіть якісне насіння у перевірених продавців. Після перевірте їх на схожість – у склянці води розчиніть сіль та покладіть насіння. Те, яке опуститься на дно – ідеально підходить для посіву. Після промийте насіння та просушіть.

  1. Прогрівання посівного матеріалу.

Це варт зробити, щоб швидше проклюнулось насіння та запобігти зараженню патогенними мікроорганізмами. Застеліть тарілку пергаментом, викладіть насіння та на пару діб відправите їх на батарею. Або прогрійте протягом години у духовці при температурі 60 градусів.

  1. Дезінфекція посівного матеріалу.

Це можна зробити за допомогою перекису, марганцю або соди. Ґрунт дезінфікують методом пропалювання у печі або поливом окропом. Потрібно з насіння прибрати захисні олії – барботування (триває від 14 до 18 годин). Потрібно помістити насіння на деякий час в акваріум біля компресора. Після потрібно провести стимуляцію насіння. Можна занурити насіння у воду (на 15 годин та поставити у теплому місці) або сік алое з медом (у склянку з водою додайте сік та мед).

  1. Посів.

Можна висіяти насіння у землю з городу, але перед цим пару діб його потрібно дезінфікувати марганцем. Можна скористатись готовим субстратом з нейтральним середовищем. Після приготуйте контейнери. Якщо це будуть окремі склянки, то томати не доведеться пікірувати. Не забудьте у контейнерах зробити отвори, на дно покласти дренаж, після ґрунт. Зробіть поглиблення 2 см. та висадіть 2 – 3 насінини. Обприскайте посаджене насіння. Накрийте склянки пакетом, щоб створити тепличні умови. Якщо у вас великий контейнер, садіть насіння на відстані пару сантиметрів. Після відправите контейнери у тепле, сонячне місце. Температура для вирощування повинна становити 18 градусів – протягом тижня. Світловий день повинен складати не менше 12 годин.



  1. Пікіровка.

Пікірувати потрібно саджанці, які вже зміцніли. Робити це потрібно обережно, щоб не нашкодити саджанцям. Це потрібно робити, коли вже виросло два справжні листочки. Пересаджують саджанці, взявши не велику кількість ґрунту. Переносять томати в окремі стаканчики у підживлений ґрунт мінеральними добривами.

  1. Підживлення.

Проводять двічі. 1- через 1,5 тижні після пікіровки (у відрі води розчиніть 5 грамів сечовини, 35 грамів суперфосфату та 15 грамів сульфату калію), а 2 – через 14 днів після першої (у відрі води розчиніть 10 грамів сечовини, 70 грамів суперфосфату та 30 грамів сульфату калію). Можна підживити томати комплексним добривом.

Розсаду висаджують у землю, коли вона має зріст 30 см., товщина стебла складає 10 мм., має квіткову кисть та 9 листочків.

Бажаємо успіхів!