Коли і як садити озимий часник, сприятливі дати посадки. Корисні поради для городників.

Щоб отримати хороший урожай запашних і корисних головок озимого часнику зі свого городу, потрібно дотримуватися агротехніку вирощування і правильно посадити його восени.

Коли садити озимий часник у 2019 році? Оптимальні терміни і сприятливі дати за місячним календарем, інформує Ukr.Media.

Зимовий часник зазвичай зберігається гірше ярого, але зате він відрізняється високою врожайністю. У нього більш гострий смак, а в головках тільки один ряд великих зубчиків. Цим озимий часник відрізняється від ярого, у якого є кілька рядів з більш дрібними зубками.

Час посадки часнику восени впливає на його ріст і розвиток навесні, а також на урожайність рослини. Як правило, часник садять у вересні та жовтні. На терміни висадки впливають погодні і температурні умови. Рекомендується здійснювати процедуру за 2-3 тижні до перших заморозків, коли денна температура знаходиться в межах 10-12 градусів. При таких умовах часник встигне вкоренитися, але не проросте.

Зазвичай в Україні сприятливий період для посадки настає в кінці вересня — початку жовтня. На Півдні часник садять в кінці жовтня і на початку листопада.

Рано посаджена культура може швидко вкоренитися, піти в ріст і почати нарощувати зелену масу. У такому випадку після заморозків часник може легко вимерзнути. Занадто пізня посадка призведе до того, що рослина не встигне вкоренитися, і також загине взимку.Сприятливі дні для посадки озимого часнику у 2019 році за місячним календарем:

  • вересень — 2, 10, 11, 12, 13, 19 число;
  • жовтень — 6, 8, 9, 11, 12;
  • листопад — 5, 7.

Несприятливі дні за місячним календарем:

  • вересень — 1, 6, 16, 20 число;
  • жовтень — 5, 6, 16;
  • листопад — 4, 8, 9, 10, 18.

Правила осінньої посадки озимого часнику:

Овоч любить сонячне світло, тому його садять на відкритій, добре освітлюваній протягом всього дня, ділянці.

Грядка повинна бути захищена від протягів і вітрів з північної сторони.

Походить ділянка на невеликій височині, пологий пагорб. У низині, при рясних опадах або таненні снігу навесні, часник може згнити і загинути.

Потрібно уникати заболочених ділянок і скупчення ґрунтових вод.

Кращі попередники для озимого часнику: огірки, кабачки, бобові і баштанні культури, патисони, рання білоголова капуста.Не можна садити часник в тому місці, де раніше росли: редиска, морква, картопля, цибуля, пряні трави.

На тому ж самому місці, де ріс часник в цьому році, можна його знову посадити лише через 3-4 роки.