Коли копати, та як правильно зберігати яровий часник, щоб він пролежав до весни

Не можна допускати, при прибиранні часнику пошкодження голівок, щоб не впустити всередину інфекцію. Далі його потрібно потримати деякий час на сонці, щоб він підсох та струсилась з нього земля, а ще продезінфікувався. Деякі садівники відразу зрізають коріння та бадилля з часнику.

Після переносять його в сухе та тепле приміщення, горище чи навіс з доброю вентиляцією для остаточного висушування. Якщо часник відразу не обрізався, тепер можна зрізати корінці та бадилля, залишивши пеньок завдовшки 5 см.Методи зберігання ярового часнику.

  1. Скляна банка.

Денця часнику обпаліть за допомогою полум’я свічки чи газової комфорки.  Далі вкладіть його в стерильну скляну тару, горло залиште відкритим та перенесіть до кухонної шафи. Зберігатися такий часник може не менше 2-3 місяців.

  1. Борошно.

У трилітрову скляну банку всипте на дно борошно, зверху розкладіть обпалені голівки часнику, знову насипте борошно, щоб воно вкрило повністю часник й так наповніть банку до верху. Зверху повинно бути борошно.  1. Парафін.

На водяній бані розтопіть парафін. У розплавлений парафін опустіть на 1-2 секунди голівку часнику, щоб парафін повністю покрив часник та укладіть в суху скляну банку чи картонну коробку.

  1. Олія.

Помийте добре голівки часнику, просушіть на серветці, помістіть в скляну банку та залийте будь-якою рослинною олією.

  1. Харчова плівка та тирса.

Обгорніть голівку часнику двома шарами харчової плівки, денце повинно бути відкритим. Далі укладіть його в будь-яку коробку, засипте деревною стружкою чи тирсою.  1. Сіль.

Вкладіть голівки часнику у пластмасові чи картонні ящики, при цьому кожен шар пересипте сіллю. Зберігайте його у погребі, температура всередині якого повинна бути +3..+5°С.

  1. Сітка.

Сплетіть з часнику вінки з кіс або вкладіть у овочеву сітку чи капронові колготки, підвісьте під стелею на протязі.

  1. Тканинний мішок.

З щільної натуральної тканини зшийте мішок та вкладіть в нього голівки часнику, зав’яжіть їх мотузкою та підвісьте їх під стелею чи між рамами.  1. Полотняний мішок та поліетилен.

Вложіть часник в полотняні мішки, а наверх надіньте поліетиленові пакети, залишивши їх відкритими. Зберігайте на кухні та провітрюйте вміст один раз на 7 днів.

  1. Ґрунт.

Після збору, часник добре висушіть, розкладіть по поліетиленових пакетах, ретельно зав’яжіть їх та закопайте в ґрунт на своїй грядці на піднесеності. Для цього викопайте, на глибину 35-40 см. ямку, вкладіть пакет з часником, а зверху засипте його тирсою, далі закрийте ґрунтом. Зберігати його можна тут до весни, викопати його можна буде як тільки відтане ґрунт.