Коли копати яровий часник, та як правильно його зберігати щоб він не портився.

Яровий часник садять навесні, тому й прибирають його пізніше, ніж озимий. Зазвичай час викопування головок припадає на другу половину серпня — середини вересня. В цей час на рослині перестають з’являтися нові листя, старі — жовтіють, шийка розм’якшується, стебло вилягає. Термін збирання ярого часнику теж не можна пропустити. Осінні дощі можуть призвести до зростання молодих коренів. Тоді головки будуть погано зберігатися і стануть менш корисними.

Головний плюс озимого часнику — більші зубчики, які зручніше додавати в їжу. Однак яровий часник зберігається довше озимого. Яровий часник теж прибирають у суху і сонячну погоду

Під час збирання ярого та озимого часнику важливо не пошкодити ніжні голівки, оскільки навіть невеликі вм’ятини можуть стати джерелом інфекції. Часник після збирання сушать в досить теплому приміщенні під навісом або в спеціальних сушарках з вентиляцією. Коли головки добре просохнуть, з них зрізають бадилля, залишаючи пеньок (довжиною близько 5 см) і коріння (завдовжки до 2 см).

Способи зберігання часнику в домашніх умовах

Важливо не тільки знати, як правильно прибрати рослини з грядки, але і як зберігати часник у домашніх умовах. Часом зробити це непросто. Адже взимку головки часто гниють або висихають, а весною починають проростати. Щоб цього не сталося, для зберігання часнику в квартирі дачники створюють особливі, сприятливі умови.Зберігання часнику в скляній банці

Щоб видалити інфекцію, денці головки разом з залишками коренів акуратно обпалюють (це можна зробити над полум’ям свічки або газової плити). Потім часник укладають у скляну банку з відкритим горлом і зберігають в кухонній шафці протягом 2-3 місяців.

Зберігання часнику в борошні

У скляну банку об’ємом 3 л насипають невеликий шар борошна. Туди укладають в ряд головки з обпаленим денцем. Потім на них насипають шар борошна і наверх знову укладають часник. Таким чином банку наповнюють до країв, але на самому верху повинен виявитися шар борошна.

Зберігання часнику в парафіні

У невелику каструлю наливають воду, ставлять на плиту, доводять до кипіння, потім встановлюють мінімальну температуру (вода не повинна вирувати). Парафін нарізають на шматочки, кладуть у ємність меншого розміру і ставлять у каструлю з гарячою водою. Коли парафін розплавиться, часник беруть за кінчик стебла, опускають туди на 1-2 секунди, після чого укладають в суху скриньку.

Зберігання часнику в олії

Часник ретельно миють, просушують на рушнику, після чого поміщають в банку з рослинною олією.

Зберігання часнику в харчовій плівці і тирсі

Кожну головку обертають плівкою (краще в 2 шари) так, щоб відкритим залишилося лише денце з корінцями. Часник укладають у картонну коробку, засипають тирсою і зберігають у сухому місці при кімнатній температурі.

Зберігання часнику в солі

Часник укладають в пластмасовий або скляний ящик, пересипаючи кожен шар сіллю. Ємність ставлять у погріб з температурою 3-5°С.

Зберігання часнику в сітці

Часник сплітають в косу або поміщають у сітку (її можна замінити капроновими колготами) і підвішують у сухому і прохолодному приміщенні.

Зберігання часнику в тканинному мішку

Часник укладають в мішки з щільної тканини, зав’язують і підвішують між дерев’яними віконними рамами.

Зберігання часнику в тканині і поліетилені

Часник укладають в полотняний мішок, як в попередньому способі, зверху надягають поліетиленовий пакет (його не зав’язують) і залишають у кімнаті або на кухні. Раз на тиждень пакет провітрюють.Зберігання часнику в землі

Часник ретельно просушують, кладуть у поліетиленовий пакет, щільно зав’язують і вміщують у землю на глибину 35-40 см на ділянці, де немає поверхневого залягання ґрунтових вод. Пакет тирсою присипають і закопують ґрунтом. У цьому місці часник зберігають до весни і відкопують, коли земля відтане.

Тепер ви знаєте, коли потрібно прибирати літній та зимовий часник з грядки і як максимально довго зберегти головки. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам зберегти часник від висихання і хвороб, яким піддається цей продукт під час зберігання.