Коли потрібно викопувати озимий часник, щоб довго зберігався та не гнив

Часник не потребує особливого догляду, його досить просто вирощувати. Влітку вже можна зібрати врожай. Озимий часник викопують в середині липня. Якщо викопати його надто рано, він може бути м’яким всередині. А якщо викопати пізно, скорочується термін його зберігання.

Терміни дозрівання часнику залежать від його сорту та клімату. Ранньостиглі сорти можна збирати через 90 днів після появи сходів, пізньостиглі — через 110. Викопуйте головки вранці або в прохолодну погоду.

Ярий часник дозріває в серпні. Визначити терміни збору можна по листю, яке жовтіє. Спочатку викопайте пару головок, щоб визначити ступінь їхнього дозрівання.

Зрілий часник хилиться до землі й бадилля жовтіє. Часточки легко відокремити та очистити від лушпиння й луска має фіолетове забарвлення.

Збирати часник можна в сухий та сонячний день. Проводьте процедуру вилами або лопатою. Приберіть землю з головок та залиште сушитися. Через пару тижнів видаліть стебла та корені. Відсортуйте часник, прибираючи пошкоджені головки та якщо вони проростають.

Коли потрібно викопувати озимий часник, щоб довго зберігався та не гнив