Коли саме слід викопувати гладіолуси восени, та як правильно їх зберігати

Гладіолус стане чудовою прикрасою для будь-якої ділянки. Однак, рослина не зимостійка, тому цибулини викопують до настання заморозків, інакше вони загинуть.

Терміни викопування цибулин.

Точної дати немає, бо все залежить від регіону вирощування гладіолусу. Також, кожен сорт припиняє квітнути по-різному. Орієнтиром має бути період цвітіння. Цибулини викопують через місяць після його закінчення, адже вони продовжують дозрівати, беручи поживні речовини з верхівки самої рослини.

Не поспішайте одразу зрізати квітку, інакше цибулини не встигнуть дозріти.

Другим важливим фактором є температура повітря, яка повинна опускатися нижче 8 градусів тепла. В середній смузі цибулини викопують з середини вересня. В більш прохолодних регіонах краще зробити це до середини місяця.

Верхні квітконоси зрізають за 14 днів до викопування цибулин. Зріз робиться під кутом 45 градусів, за допомогою секатора. Обов’язково, обробіть зрізи марганцевим розчином.

Також, можна орієнтуватися на зовнішній вигляд рослини. Стебла пожовкнуть та повністю висохнуть. Коли листя вже жовте, тоді рослина перестає надавати цибулинам корисні речовини.

Коли можна викопувати цибулини.

Спершу викопують цибулини ранніх сортів, але враховуйте забарвлення квітів. Першими прибирають фіолетові, чорні, блакитні та сині, бо вони більш схильні до хвороб. Для збереження рідкісного сорту рослини, квітку не зрізайте, а дайте їй засохнути природним шляхом.

Гладіолуси, що вирощені з діток, викопуються в останню чергу, бо вони визрівають протягом 1,5 місяці.

Правила викопування цибулин.

Краще робити це в суху погоду. Секатором відріжте надземну частину, залишивши не більше 5 см. Для викопування цибулин використовуйте вила.

Підготовка до зберігання.

Огляньте кожну цибулину та утилізуйте пошкоджені з них. Здорові розділіть за розміром та сортом по окремих ємностях. Попередньо всі цибулини просушують потягом п’яти днів. Потім проводиться обробка від шкідників. Для цього цибулини потрібно залишити в марганцевому розчині на півгодини, а потім розкласти по картонних коробках. Щоб цибулини не гнили, в коробці слід зробити отвори для оптимального повітрообміну.