Коли та чим обробляти кущі смородини, щоб захистити їх від хвороб та шкідників.

У складі ягід смородини міститься велика кількість вітамінів та мікроелементів, корисних для людського організму.

Щоб отримати добрий урожай цих ягід, потрібно мати здорові кущі. Для цього, навесні та восени, їх обробляють від хвороб й шкідників.

 1. Профілактика захворювань.

Хвороби рослин суттєво знижують урожайність. Щоб таке не сталося, зі смородиновими кущами необхідно проводити профілактичну обробку, ще до розпускання бруньок весною.

 1. Заходи по проведенню робіт.
 • Перше, що потрібно зробити це провести санітарну обрізку старих та пошкоджених гілок.
 • Щоб кущі не торкалися землі потрібно установити опори, які будуть утримувати перенавантажені гілки ягодами. Гілка, яка буде торкатися ґрунту, може заразитись хворобою та перенести на весь кущ.
 • Рано на весні потрібно провести перекопку чи розпушування ґрунту навколо куща. Таким чином збільшиться доступ повітря до кореневої системи рослини. Але спочатку прибирається все, що лежить під кущем: гілки, суха трава, солома. Його потрібно спалити, щоб запобігти розповсюдженню хвороби.
 • На протязі всієї вегетації рослини, систематично проводиться підживлення смородини добривами, які містять азот.
 • При потребі у нових сортах смородини, вибирайте стійкі до хвороб. 1. Додаткові заходи.

Не завжди вдається обійтися тільки профілактичними заходами. В дуже спекотні періоди, рослини дуже сильно пошкоджуються хворобами та шкідниками.

 • Смородинова златка: личинки цієї комахи пошкоджують молоді паростки. Тому, ці пагони потрібно видалити та спалити.
 • Кліщ почковий: це найнебезпечніший ворог смородини. Якщо бруньки неприродно роздуті, то там безперечно перебувають тисячі комах. Потрібно видалити заражені пагони та обробити кущ розчином колоїдної сірки, 10 грамів на 10 літрів води.
 • Попелиці: дуже часто атакують молоді листочки. Вони стають зморщені та починають скручуватись. Боротьбу із шкідниками потрібно починати ще до розпускання бруньок. Коли комаха ще знаходиться на стадії яйця. У відрі води розводять 20 грамів хлорофосу, додавши небагато карбофосу. Також, можна обприскати кущі 8% розчином нітрафена.
Завжди було складно боротися з хворобами та шкідниками ягідних культур. Але є дуже ефективний засіб обробки, яким користуються досвідчені городники. Ранньою весною облити кущ смородини окропом. Головне укрити коріння рослини захисними матеріалами: фанерою чи брезентом. Можна додати у воду марганцівку або сіль. Обробляти потрібно рівномірно увесь кущ.

Дотримуйтесь цих рекомендацій й ваші рослини будуть здорові та даруватимуть гарний урожай.