Коли та як сіяти огірки на розсаду в цьому році, щоб мати щедрий врожай

Щоб отримати ранній врожай огірків, потрібно виростити розсаду. Можна сіяти огірки одразу в ґрунт, але розсада допоможе зменшити терміни розвитку рослин. Також, це допоможе уникнути проблем зі схожістю насіння.

Терміни посіву.

Огірки дуже теплолюбні. У відкритий ґрунт їх можна висівати в травні, а південних регіонах — в квітні. Тепличні огірки висівають на розсаду в січні, інші сорти — в квітні.

Правила посіву.

За день до посіву потрібно знезаразити насіння. Покладіть його в слабкий розчин калію перманганату на півгодини. Потім промийте теплою водою. Викладіть насіння на вологу марлю та рівномірно розподіліть. Періодично обприскуйте тканину, щоб вона залишалася вологою, але не мокрою. Поставте в теплому місці. За декілька днів з’являться паростки.

Посадіть по 1-2 насінини в горщики невеликого розміру. Зробіть заглиблення та покладіть насіння й присипте ґрунтом на 3 мм. Обприскайте ґрунт та поставте горщики в теплому місці при температурі 25-28 градусів тепла. Через 5-7 днів рослина випустить листя.

Якщо вдома немає сонячного та теплого місця, придбайте нагрівальний килимок або лампу для вирощування розсади.

Догляд за розсадою.

Зволожувати ґрунт потрібно по мірі висихання. Надлишок вологи призводить до гниття коренів. Не ставте розсаду в холодному місці з протягами. Забезпечте освітлення протягом 6-8 годин на добу. Надлишок світла може призвести до опіків листя.