Корисна шпаргалка — обов’язково збережіть собі. Народні методи, які допоможуть позбутися колорадського жука

Боротися з колорадським жуком потрібно, інакше від картопляних кущів залишаться одні обгризені стебла, і врожаю вам вже не бачити. Зазвичай знищують смугастих шкідників хімічними засобами, але якщо не хочеться отруювати свій урожай, можна боротися з колорадським жуком і без хімії.

Кожного року постає питання: яким чином позбутися жуків? Намагаюсь застосовувати різні способи та засоби, тому що один і той самий спосіб може добре проявити себе в одному місці, але не спрацювати в інших умовах. Хімічні препарати застосовую лише в крайньому випадку, коли інші засоби боротьби не допомагають.

Способів насправді дуже багато, то ж можете знайти більш зручний та оптимальний для себе.

Достатньо ефективним залишається давній спосіб боротьби – ручний збір жуків і механічне знищення личинок.

Але можна зробити листя картоплі «несмачними» для колорадського жука. Для цього потрібно обприскати картоплю настоями або відварами рослин.

Настій листя тополі. Піввідра листя тополі прокип’ятити в 10 л води 15 хвилин і потім настоювати З-4 дні. Після обробки цим розчином жуки зникають на тривалий період.

Настій хрінниці. Рослина має неприємний запах, росте біля доріг. Нарвати відро хрінниці, додати 2-3 пачки махорки, залити окропом і прокип’ятити. Дати настоятися 2-3 доби, процідити. Бризкати віником або обприскувачем. Настій хрінниці знищує не тільки дорослих жуків, а й личинки.Відвар гострого перцю. 100 г гіркого стручкового перцю (можна меленого) залийте 10 л води, прокип’ятіть 1-2 години. Дайте настоятися кілька годин. Додайте половинку господарського мила, розведеного у воді, та обприскуйте рослини.

Настій чистотілу. Відро подрібненої трави чистотілу залийте окропом, настоюйте 1 добу, додайте 1/2 куска господарського мила, розведеного у воді, і раз на тиждень обприскуйте картоплю.

Настій полину. Травою полину наповніть третину відра, залийте водою, настоюйте кілька днів і обприскуйте кущі картоплі.

Настій полину з попелом. Подрібнену траву полину (200 г) та склянку попелу залийте 5 л гарячої води, настоюйте 2-3 години, процідіть, додайте 50 г господарського мила, розведеного у воді, та обприскуйте рослини.

Деревяний попіл. Деревний попіл є справжнім ворогом колорадського жука й у той же час відмінним добривом для картопляних кущів. При посадці картоплі в кожну лунку вноситься по жмені деревного попелу, а запилення попелом картопляних кущів приводить до загибелі не тільки дорослих особин, але і їхніх личинок. У панчоху або сито насипають деревний попіл і запилюють кожний кущ, бажано після дощу або ранкової роси.

Настій деревного попелу з полином є не менш згубним для колорадського жука. Готується він наступним чином: 200 г свіжого полиню подрібнюють, додають 1 склянку деревного попелу і все це заливають 5 літрами гарячої води. Протягом 2-3 годин усе це настоюють, після чого ретельно перемішують, проціджують і обприскують картопляні кущі.

Добре допомагає в боротьбі з жуком і настій цибульної лушпайки: на 1 кг сировини беруть 3 літри води. Дають настоятися добу або кип’ятять протягом 15-20 хвилин. Потім обприскують рослини.

Можна скористатися й розведеною у воді соняшниковою олією. Для цього потрібно взяти 1 склянку на відро теплої води. Як слід перемішати й обприскати картоплю або просто обмокнути бадилля у відрі. Достатньо проробити цю процедуру і жука не буде.Поради:

— Рослинними препаратами краще обприскувати у вечірній час, тому що на сонці вони швидко втрачають свої властивості.
— Варто пам’ятати, що комахи час від часу йдуть в ґрунт, тим самим рятуючись від отрути. Тому, щоб досягти результату, обробку потрібно повторювати через 15 днів по мірі необхідності.
— Останннє обприскуванння проводити не пізніше, ніж за 20 днів до збору урожаю. Джерело

Можливо, ви знаєте й інші ефективні народні методи боротьби з колорадським жуком? Тоді залишайте свої поради у коментарях до статті — нашим читачам буде цікаво!