Categories: Поради

Корисний, зелений горошок на зиму — кращі способи зберігання.

Корисний, зелений горошок на зиму. Саме час запастись.

Кожна господиня знає, що домашні заготовки набагато корисніші ніж куповані магазинні овочі і фрукти. Тому, дуже важливо подбати про корисні, вітамінні продукти для родини заздалегідь. В нашій статті ми підібрали для вас кілька порад, як правильно зберегти всю користь зеленого горошку, на зиму. Горошок можна зберігати у два способи:

  1. Способом заморожування
  2. Консервування

Розглянемо спочатку перший спосіб заморожування.

Завдяки нинішнім технологіям, маємо змогу зберігати горох цілорічно, не втрачаючи його користі та у повному вітамінному складі. Заморозити цей корисний овоч, у морозильній камері дуже просто, проте треба знати деякі нюанси. Щоб мати змогу зберегти всі вітаміни.

Горох можна заморожувати двома способами: в стручках та лущеним.

В ідеалі, було б чудово, якби ви самі виростили горошок на власному городі, тоді можна бути впевненим, що овоч не має шкідливих нітратів та інших пестицидів у своєму складі. Але якщо горох ви придбали, то обов’язково його переберіть, викинувши пошкоджені стручки, і посортуйте його по стиглості.

Під проточною, холодною водою промийте горошок і швиденько обсушіть. Розфасуйте у пластикові контейнери або пакети, і складіть у морозильну камеру.

Цікавий спосіб заготівлі горошку заморозити його після бланшування. Взагалі, бланшують продукти для того, щоб на поверхні продукту виникла захисна плівка, яка б зберегла його від втрати соків при подальшій обробці. Виберіть обов’язково тільки молоденькі стручки зеленого горошку. Перестиглий не підходить для цього способу.



Ретельно промиваємо горошок і обрізаємо стручки з обох боків, забираючи геть тверді краї. Нарізаємо і бланшуємо наш овоч в окропі хвилини три, не більше. Після бланшування швиденько заливаємо його холодною водою, для збереження гарного, зеленого кольору. Підсушуємо і пакуємо для заморозки у зручні ємності.

Набагато менше місця у морозилці займає вже лущений горошок, з ним, звичайно треба довше побавитися, але потім з ним набагато простіше у приготуванні страв. Лущений горошок ретельно перебираємо, забираємо неякісні, зіпсовані горошинки і розкладаємо в пакети. Намагайтеся, щоб у ваших пакетах було якомога менше повітря. Це максимально сприяє гарному зберіганню нашого горошку.

Другий спосіб зберігання горошок у зимовій консервації.

Інгредієнти:

Стручковий горошок (цілий)

Цукор

Сіль

Оцет 9%

Приготування:

Варимо 1 годину наш горох (не луплений), потім очищаємо від шкірки і вже самі горошини розкладаємо у банки по 0,5 л. Заливаємо горошок водою, яку потім треба злити в одну каструлю для того, щоб приготувати маринад. Додаємо до цієї води сіль і цукор (в розрахунку 1 столова ложка на кожну банку). Кип’ятити до повного розчинення цукру і солі. Коли маринад охолоне, додаємо ще оцет (в розрахунку 1 ст.л на кожну банку).

Розливаємо маринад по банках і кладемо зверху, заздалегідь підготовані кришки. Кладемо банки у каструлю з киплячим окропом для стерилізації. Стерилізуємо наш горошок одну годину, і закриваємо банки.

Банки треба обережно перевернути кришками до низу і добре накрити ковдрами, до охолодження.



Ще один рецепт консервування зеленого горошку.

Інгредієнти:

Вода 1,5 л.

Сіль 1,5 ч. л.

Цукор 1,5 ч. л.

Горошок зелений молодий 2 кг.

Приготування:

У киплячу воду додаємо сіль та цукор і вже підготовлений, лущений горошок. Варимо 30 хвилин. Маринад зливаємо у каструлю, а сам горошок розкладаємо у простерилізовані банки і кладемо зверху кришки. Проціджуємо наш маринад і ще раз кип’ятимо. Потім заливаємо маринадом горошок і закриваємо банки. Знову ж таки перевертаємо кришками до низу і гарненько закутуємо банки до повного охолодження.

У такий самий спосіб можна зберігати і кукурудзу.

Recent Posts

Терміни та правила посадки кабачків. Не будете знати куди подіти врожай

Кабачки невибагливі в догляді, але їх вирощування має певні нюанси. По-перше, їх слід своєчасно посіяти.…

22 часа ago

Три дієві способи відмити пожовтілий підвіконник. І не треба ніякої хімії

Пластикові підвіконня мити нескладно та вони довго залишаються чистими. Однак, з часом підвіконня жовтіють від…

22 часа ago

Головні правила застосування нітроамофоски в саду та на городі. Врожай буде кращим ніж у сусіда

Щоб плодові дерева давали гарний врожай, а квіти пишно цвіли, потрібно підживлювати культури нітроамофоскою. Добриво…

24 часа ago

Чого не можна робити на Великдень, щоб не накликати біди у свій дім

Великдень є одним з найбільших християнських свят. В цей день всі люди йдуть в храм…

2 дня ago

Троянди більше не постраждають від навали попелиці. Дієві методо боротьби

Троянди дуже гарні квіти в саду. Кожен садівник мріє, щоб вони пишно цвіли. Однак, троянди…

2 дня ago

Чим очистити ручки плити від липкого жиру. Простий засіб, який легко впорається з цим

Ручки ну плиті швидко забруднюються. Не вся хімія здатна впоратись з ситуацією. Однак, це можна…

3 дня ago