Кращі рецепти засолювання капусту для голубців на зиму.

Взимку досить складно знайти хорошу капусту для голубців. На зберігання залишають щільні качани, і така капуста буквально кам’яна. З неї виходить чудовий борщ, або салат, але розібрати качан на листочки для приготування голубців, вже не вийде. Можна скористатися рецептом, як засолити капусту на зиму для голубців, і полегшити собі це завдання. Джерело

Складові: капуста, сіль, спеції
Час для закладки: Літо, Осінь

Існує два види засолювання капусти на голубці. Можна засолювати капусту окремими листочками, або цілими качанами. Обидва варіанти хороші, і при виборі потрібно дивитися по тій тарі, що у вас є. Якщо листочки зберігаються в звичайній банці, то для качанів потрібні ємності побільше.

Засолювання капустяного листя на зиму

Капуста любить певні спеції. Це листя хрону, зерна гірчиці, часник, або кріп. Такі спеції додадуть капусті приємний аромат, і крім того, вони вбивають бактерії, якщо ті ненароком проберуться до капусти.

Приготуйте капусту:

Виріжте качан і запарте, як для приготування звичайних голубців.

Зріжте гострим ножем тверду частину листа.

Відсортуйте листя за розміром і розкладіть їх в стопочки по 5-6 листочків. Скрутіть їх “рулетиком” і укладайте в банку, перекладаючи спеціями. Не трамбуйте їх сильно, адже капуста повинна знаходиться в розсолі, і саме розсіл захищає листя від псування.

На трилітровий бутель, заповнений листочками, потрібно приблизно 1.5 літра води. Закип’ятіть її, і додайте 2 ст. л. солі. Коли сіль розчинитися, відразу ж потихеньку почніть заливати капусту. Не поспішайте, розсіл повинен повністю покрити листя. Трохи покачайте банку, щоб вийшли бульбашки повітря, і долийте ще розсолу.

Обдайте окропом пластикову кришку, і закрийте банку. Коли капуста охолоне, можна винести банку в комору.Коли настане час готувати голубці з цієї капусти, відкрийте банку, злийте розсіл, і залийте листя на ніч холодною водою. На смак ці листя будуть точнісінько як свіжі.

Засолювання капусти цілими виделками на голубці

Треба сказати, що це рецепт не тільки для голубців. Така капуста хороша сама по собі, і здорово буде взимку поласувати солоними листочками. І все ж, більшість засолює капусту подібним чином саме на голубці.

На бочонок об’ємом 100 літрів потрібно:

  • 50 кг капусти;
  • 2.5 кг кам’яної крупної солі;
  • холодна вода (скільки увійде);
  • Кисневий шланг діаметром не менше 1 см, і довжиною близько 1.5 метра.

Відразу покладіть шланг, щоб один кінець знаходився на дні бочки, а другий зовні.

Підготуйте капусту:

Зніміть верхні листочки, і гострим ножем видаліть качан. На місце качана засипте сіль, і покладіть в бочку.

І так зробіть з усіма качанами. Щоб заповнити порожній простір між качанами капусти, можна туди ж відправити яблука, айву, качани кукурудзи, цибулю, або моркву. Це залежить від вашого смаку і того, що ви хочете попутно засолити.

Коли бочка заповниться, прикрийте зверху качани капустяними листами, розведіть залишки солі холодною водою і залийте розсолом капусту. Вода повинна покривати капусту не менше, ніж на 10 см.

Покладіть зверху гніт, і чекайте, поки почнеться процес квашення. Ви це зрозумієте по бульбашкахповітря, які будуть з’являтися на поверхні і характерній білястій плівочці цвілі.З цього моменту капусту потрібно буде продувати, хоча б один раз в день через шланг, який ви проклали на початку засолювання. Капуста виділяє сірководень, і щоб він не застоювався і не псував смак, продувайте капусту протягом двох тижнів кожен день.

Коли активна фаза квашення підійде до кінця, бочку слід перенести в прохолодне місце, де вже через місяць вона дійде остаточно.