Масляна — 2019. Що можна і що заборонено робити в ці дні

Масляний тиждень – час, коли можна об’їдатися млинцями і пекти їх хоч щодня. І вони не будуть набридати! Не вірите?

А тепер уявіть собі: в понеділок ви подаєте до столу млинці з сиром, у вівторок – з варенням, в середу – з солоною рибкою, в четвер – з карамельним соусом, в п’ятницю – з сирно-часниковою начинкою.

А в суботу та неділю взагалі можна влаштувати бенкет горою, запросивши друзів і рідних, пригощаючи млинцями і з ікрою, і сметаною, і шоколадом, і фруктами та іншою смакотою. Тобто, протягом останнього тижня перед Великим постом треба їсти млинці та радіти, забувши на час про фігуру! Розпочнеться Масляний тиждень 4 берзня.

Але, не дивлячись на те, що Масничні свята і мають на увазі веселощі, є речі, які не можна робити в ці дні. Не можна їсти м’ясо і м’ясні продукти. Останній тиждень напередодні Посту – це вже стриманість. Хоча рибу і молочні продукти ще їсти можна. Не можна лаятися і сваритися, злобно засуджувати і обговорювати інших.

Вважається, що Масляний тиждень – це час не тільки для застіль, а й для того, щоб налагодити відносини з рідними і близькими. У ці дні слід обмежити відпочинок. Так-так, Масляний тиждень – це привід, щоб прибрати в будинку. Вважалося, що на Масляну треба обов’язково навести чистото, щоб в перший тиждень Посту більше приділити часу душі. А саме: заспокоїтися в молитві.

Навіщо нам Масляна

Млинці, веселощі – це все добре. Але сучасні батьки все частіше задаються питанням, а навіщо взагалі потрібна Масляна? Адже протягом усього року стежиш за здоров’ям дитини, а на Масляну малюк просто об’їдається не зовсім корисною їжею. Все правильно: млинці у великих кількостях не зовсім корисні для малюків ( але ми-то знаємо, як їх зробити більш корисними ), і веселощів часом в ці дні буває занадто багато.Але у Масниці є свої аргументи і «за». По-перше, Масляна (слов’янські проводи зими) – одне з яскравих свят, під час яких можна відправитися з дитиною на гуляння, розповісти про традиції предків, взяти участь в конкурсах.

По-друге, «млинець-тиждень» допоможе зробити вашу сім’ю ще більш дружною. Адже пекти млинці всією сім’єю – прекрасна традиція, яка припаде до смаку і татові, і мамі, і малюкам. Словом, готуйте млинці, радійте першому сонечку і нехай ваша Масляна буде смачною! Джерело.