Медовий Спас — 14 серпня. Що потрібно святити в цей день, та що принести в дім

14 серпня, православний світ відзначає Медовий Спас. Також, з цього дня починається Успенський піст. Він майже такий самий суворий, як Великий, але проходить легше, бо припадає на період збору врожаю. У вуликах в цей час вже є мед, що можна збирати. Саме тому Спас прозвали медовим.

Християни йдуть в церкву, щоб освятити мед та мак. Також, після служби проводиться хресний хід до ставка, річки або джерела. Священник освячує воду, в яку потім пірнають люди та купають в ній худобу. Таким чином змиваються хвороби та негатив.

Традиції в цей день.

Вранці слід зібрати мед та віднести в храм, щоб освятити. Потім ним діляться з родичами, сусідами, знайомими, а також, пригощають жебраків. Трохи маку та меду слід залишити в церкві для служителів й парафіян.

На стіл ставлять пісні страви – макові коржі та пряники, млинці й пиріжки з медом, квас медовий.

На свято кожен повинен покаятися в гріхах, особливо жінки та дівчата. Саме в цей день Господь прощає їм всі гріхи. Молоді дівчата заплітали в коси освячені квіти маку, щоб волосся було міцним. Після першого спасу вже забороняється купатися, бо вода цвіте. Медовий Спас символізує кінець літа та початок осені.

З освяченого маку виготовляли обереги від негативної енергетики для будинку. Щоб захистити житло від зла, під порогом клали освячене зерно маку. Також, можна зробити букет з маку, калини, соняшника, полину, гілок м’яти та материнки. Щоб відлякати нечисть від оселі, потрібно розсипати дикий мак по кутах.

Якщо освячений мед не вдалося вжити 14 серпня, перелийте його в чисту скляну або глиняну ємність та зберігайте в темному місці. Такий мед потім використовують для лікування хвороб та душевного занепокоєння.

Малина, яку зібрали в цей день, має цілющі властивості.

Дайте курям напитися святої води, щоб вони неслися протягом всього року.

Народні прикмети в цей день.

Дме вітер – до морозної та сніжної зими.