Місячний посівний календар розсади на січень 2024. В які дні що краще садити

В січні можна починати посадкові роботи зелені та розсади на підвіконні. Також, місяць підійде для посадки овочів в теплиці. Наприкінці січня варто придбати насіння та ґрунт для нового сезону.

Щоб дізнатися сприятливі та несприятливі дні для роботи з рослинами, потрібно звернутися до місячного календаря. Фази місяця, також, мають вплив на культури. На зростаючий Місяць саджайте квіти та овочі, що дають плоди над поверхнею землі, а на спадний місяць — коренеплоди. На молодий та повний місяць ніяких робіт з рослинами не проводиться. Посівний календар на 2024 рік допоможе скласти план робіт на січень.

01.01-02.01 — можна садити та пересаджувати кімнатні рослини, сіяти овочі й квіти на розсаду. Здійснюється полив й підгодівля розсади органічними добривами та удобрення квітів в горщиках.

03.01-04.01 — сміливо висаджуйте ріпу, картоплю, топінамбур, буряк, моркву в теплиці та на підвіконні. Також, можна сіяти зелень та пряні трави. В теплиці можна посадити редис, селеру та всі види цибулі. На клумбах висаджують гвоздики, айстри, левиний зів, вербену й жоржини.

05.01-07.01 — в ці дні висаджують зелень, цибулю-порей, моркву та буряк. В теплиці можна посіяти томати, перець, баклажан й тютюн. Дозволяється поливати та підживлювати культури. В саду можна провести удобрення органікою. Вдалий час для посадки спор грибів та роботи з міцелієм. Забороняється обробка рослин отрутохімікатами.

08.01-09.01 — неврожайні дати. Дозволяється посадка цибулі, часнику та зелені на підвіконні. Не можна займатися посадкою, пікіруванням та пересадкою інших рослин. Можна проводити обрізку та зимову побілку дерев.

10.01-11.01 — молодий Місяць. В цей час не можна проводити жодних робіт з рослинами.

12.01-13.01 — неродючі дати. Дозволяється замочування та пророщування насіння, внесення добрив в ґрунт, видалення бур’янів й мульчування ділянок з озимими культурами. Можна провести підживлення розсади органічними добривами.

14.01-15.01 — вдалий час для посадки дині, кавуна, огірків, шпинату, селери, базиліка та зелені в теплиці. Можна вирощувати цілющі рослини та прянощі на підвіконні. Можна поливати, пікірувати саджанці та підживлювати мінеральними добривами. Не можна проводити обрізку гілок.

16.01-17.01 — дати вдалі для посадки цибулі на зелень, часнику, гострого перцю, петрушки й шпинату. В теплиці дозволяється посів квасолі та помідорів. Для інших культур дати несприятливі.

18.01-19.01 — врожайні дати. Всі посаджені в цей час рослини гарно приживуться та дадуть щедрий врожай.

20.01-22.01 — вдалий час для посіву фенхелю, кропу, квасолі та сочевиці в теплиці. Якщо температура плюсова, можна саджати чагарники та плодові дерева. Дозволяється розпушування ґрунту та видалення бур’янів. Не можна проводити полив, пересадку та обрізку рослин.

23.01-24.01 — вдалий час для проведення всіх робіт з рослинами. В теплиці та на підвіконні дозволяється посадка помідорів, перцю, баклажанів, патисонів, гарбуза, солодкого та гострого перцю, квасолі, гороху. На клумбі можна посадити жоржини та чорнобривці. Не можна удобрювати культури мінеральними добривами, проводити обрізку та прищипування дерев.

25.01-26.01 — повний Місяць, тому жодних робіт з рослинами не проводиться.

27.01-29.01 — дозволяється посадка та пересадка цибулинних рослин й квітів. Вдалий час для посадки квітів та квітучих кущів. Можна приготувати живильну розсаду та компост. Проведіть підгодівлю органікою.

30.01-31.01 — вдалий час, щоб посіяти цибулю, пастернак, моркву, редис, ріпу, картоплю, буряк та часник в теплиці. Дозволяється підживлення, перекопування та мульчування ґрунту й пересадка кімнатних квітів. Не травмуйте коріння рослин.