Міжнародний день рідної мови — 21 лютого

Головна декларована мета дня рідної мови — сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн.

У всьому світі 21 лютого людство відзначає День рідної мови. Саме з її допомогою люди здатні висловити барвисто і яскраво всі свої думки, переживання, емоції, перетворюючи їх в пісні, вірші або прозу. Це і складає основу культурної спадщини нації, яку бажають пізнати багато інших народів, інформує Ukr.Media.

Щоб показати, наскільки важливо поважати й вивчати іноземні мови, Генеральна асамблея вирішила заснувати це свято і призначила дату — 21 лютого. Поштовхом до прийняття такого рішення стало прохання ЮНЕСКО про створення цього свята з метою розвинути в людях прагнення до багатомовності та поваги до інших мов.

Для українців День рідної мови — це спосіб висловити подяку всім творцям української історії.

Сьогодні на честь свята багато навчальних закладів проводять змагання, в яких потрібно написати вірш, прозу або твір на будь-якій вподобаній мові, де переможець отримує заслужену нагороду. Також в культурних колах прийнято проводити літературні вечори, творчі фестивалі, на яких молоді і досвідчені поети діляться своїми творами.


Міжнародний день рідної мови — 21 лютого