Молитва до Горбанівської ікони Божої Матері. Вона лікує душевні та тілесні недуги

Чудотворний образ, що належить до іконографічного типу Корсунської ікони, писаної євангелістом Лукою і перенесеною кн. Володимиром із Херсонесу (Корсуня) до Києва 988. Назву отримала від імення козака Горбаня, що знайшов святиню. Вшановують цей образ 13 липня.

Молитва

О, пресвітлий Облаче, Мати Бога Всевишнього, Царице Неба і землі, блаженна Ти в родах родів, світліша за Херувимів і чесніша за Серафимів ! Ти — любов невисказана і всіх покинутих єдина надія . Молимо Тебе, нашу молільницю і заступницю перед Сином Твоїм,не відверни від нас лиця Твого, але прийми всеблагоговійне поклоніння чудотворній іконі Твоїй, яка як гілка життєдайного духового саду і цвіт благовонний на землі Полтавській процвітає .

Не маємо іншого в бідах позбавлення, лише Тебе, Пречиста Діво ! Відчини нам двері милосердя твого відгороди від всякого наклепу ворожого і брехні людської ! Бачиш Ти, Милостива Мати, безодню беззаконь наших, бо не тільки волею, але і неволю в багато різних гріхів впадаємо, тому взиваю до Тебе . Заради великої милості Твоєї не залиш нас погибати в злі сущому, але спаси і на шлях покаяння настанови ! Більше, ніж прокажені, потребуємо очищення, бо душі наші нечисті, й не минути нам суду .

Але Ти — Надія безнадійних, простягни руку допомоги Твоєї і з полону смертельного визволи . Розум наш знанням Божественних істин просвіти і в серця наші покірність Христову і любов в корони . Охорони нас від всяких спокус, від світу гріховного, тілесної хтивості і від диявольських сітей позбав . О, Всемилостива Владичице, Мати чоловіколюбна, Ти — бо Єдина наша Запоруко спасіння і життя праведного . Ти дарована грішникам як надія Сином Твоїм, Заступнице Тепла, в бідах та печалях втіха і з Господом примирення . Огорни нас довготерпеливою Твоєю Материнською любов*ю, захисти країну нашу від граду, землетрусу, потопу, вогню, меча, нашестя, чужинців .

Церкву нашу Православну від невір*я, єресі і розколу вбережи . Віровідступників прсвіти і на путь праведний настанови . Життя наше в мирі утверди . Тим, хто раніше відійшов, батькам, братам і сестрам нашим прощення гріхів і упокою зі святими випроси . Владичице Всемилостива ! Почуй зітхання душ наших, даруй нам кончину життя нашого християнську, без болю, неганебну,мирну, і сподоби нас доброї відповіді на Страшному Суді Сина Твого, Тобою повсяк час охороняємі, Господу у Святій Трійці славимому подяку приносимо, звеличимо Тебе, Уповання наше, на віки віків . Амінь .


Молитва до Горбанівської ікони Божої Матері. Вона лікує душевні та тілесні недуги